Longines Global Champions Tour powraca do Londynu!

Data publikacji: 2016-11-23
LGCT of London 2017 fot. LGCT
 Royal Hospital Chelsea z lotu ptaka, fot. LGCT

 

Ledwo zakończył się jedenasty sezon prestiżowego cyklu międzynarodowych zawodów skokowych Longines Global Champions Tour, a jego organizatorzy powoli przedstawiają kalendarz na nachodzący, 2017 rok. Wielu kibiców z pewnością ucieszy fakt, że do listy organizatorów zawodów LGCT po rocznej przerwie powróci Londyn. 

Zawody LGCT Londyn 2017 zaplanowano na początek sierpnia (3-6.08), miejscem ich rozgrywania będzie ścisłe centrum miasta - Royal Hospital Chelsea, gdzie od XVII w. prowadzony jest "dom weterana" otwarty dla byłych wojskowych. W położonych nieopodal ogrodach od lat są organizowane rozmaite imprezy plenerowe w tym m.in. Festiwal Kwiatów. 

Global Champions Tour to absolutna pierwsza klasa w organizacji zawodów  w najbardziej niezwykłych lokalizacjach na całym świecie. Dla mnie jako zawodnika brytyjskiego bardzo ważne jest to, że wydarzenie tego kalibru odbędzie się w Londynie, a Królewski Szpital w Chelsea to inspirująca i ważna lokalizacja (...) - powiedział Nick Skelton komentując wiadomość o organizacji etapu LGCT w Londynie. 

 

Rolf Goran Bengtsson (SWE) & Casall ASK

 

Po raz pierwszy zawody LGCT zagościły w Londynie w 2013 roku - najlepsi skoczkowie z całego świata rywalizowali na arenie zlokalizowanej w Greenwich Park. W najważniejszym konkursie zwyciężyli gospodarze - pierwszy był Ben Maher na klaczy Cella, a drugi - Nick Skelton na Big Star. Rok później zawody LGCT rozegrano na terenie Horse Guards Parade Grounds, a najlepszy ponownie okazał się brytyjczyk - Scott Brash na wspaniałym Hello Sanctos. W 2015 roku arenę usytuowano w Królewskich Ogrodach Kew, gdzie zwyciężył Rolf Goran Bengtsson na wspaniałym Casallu

 

The Royal Hospital Chelsea, fot. chelsea-pensioners.co.uk

 

 

Tekst: Equista.pl

 

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram