Polski traken Czempionem Bundesturnier der Trakehner 2016!

Data publikacji: 2016-07-23
Adorator fot. Lafrentz

 

Od 21 do 24 lipca w Hanowerze odbywa się Bundesturnier der Trakehner 2016, czyli Mistrzostwa Niemiec dla koni rasy trakeńskiej. Niezwykle miło nam poinformować, że po pierwszy tytuł czempiona sięgnął wyhodowany w Polsce Adorator (Cedrus - Alana/Agar)!

Adorator wystartował w próbie krosowej i bardzo pewnie zwyciężył, uzyskując notę 9,3 pkt - drugi w stawce Optimist został oceniony na 8,5 pkt. Komisja sędziowska, uzasadniając wysoką ocenę Adoratora podkreśliła, że jest to koń doskonale, lekko galopujący, elastyczny i bardzo uważnie pokonujący przeszkody. Podczas Bundeschampionatu Adoratora dosiadał Jens Hoffroge.

Wyhodowany przez Krzysztofa Wojsiata, Adorator jako trzylatek był Czempionem ZT dla ogierów trakeńskich w Starogardzie Gdańskim, w lutym 2014 roku został uznany przez niemiecki Trakehner Verband, a jesienią 2015r. wywalczył srebrny medal ujeżdżeniowych Mistrzostw Polski Młodych Koni (jeździec: Aleksandra Szulc). Co ciekawe Adorator to półbrat og. Avatar (Ajbek), uznanego za najlepszego skoczka Korungu Trakehner Verband 2012.

Po wywalczeniu tytułu Wicemistrza Polski Młodych Koni Adorator został sprzedany do Niemiec i od 2016 roku stacjonuje w Stacji Krusterhof, gdzie jst wykorzystywany także jako reproduktor. Jego "kolegą stajennym" jest m.in. westfalski Rocky Lee (Rock Forever) - ojciec og. Revolution sprzedanego za rekordową cenę 1,2 mln euro podczas ubiegłorocznej aukcji po Korungu Związku Hanowerskiego

Gratulujemy hodowcy!

 

Aleksandra Szulc & Adorator
MPMK 2015

 

fot. Stefan Lafrentz/Trakehner Verband

 

Inspiracje

Facebook

Instagram