Groźnie wyglądający upadek zwycięzcy Grand Prix Cavaliady Poznań 2015

Data publikacji: 2016-07-14
Detal fot. Oliwia Chmielewska
 fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

8 lipca w Aachen (Akwizgran) rozpoczęły się jedne z największych i najbardziej prestiżowych zawodów jeździeckich na świecie - CHIO. 13 lipca do rywalizacji przystąpili zawodnicy dwóch najbardziej popularnych konkurencji - ujeżdżenia i skoków. We wczorajszym konkursie Grand Prix CDI4* świetnie zaprezentowała się Polka - Beata Stremler.

Niestety nie wszyscy będą mogli zaliczyć te zawody do udanych. Wczoraj w konkursie skokowym o Nagrodę Europy, w ramach CSIO5* miał miejsce niebezpiecznie wyglądający wypadek. Christian Kukuk, startujący na ogierze Carilot w wyniku nieporozumienia na rowie z wodą spadł z konia. I choć jeździec wstał o własnych siłach, po badaniach lekarskich stwierdzono kontuzję barku. Koń nie odniósł obrażeń. W konkursie zwyciężył Eric Lamaze, startujący na klaczy Fine Lady 5, którą wybrał na swojego olimpijskiego konia. 

 

Christian Kukuk & Carilot fot. Pola Gałczyńska

 

Przypomnijmy, że właśnie Christian Kukuk w grudniu był najlepszym jeźdźcem Grand Prix Cavaliada Poznań 2015. Mamy nadzieję, że ten utalentowany zawodnik, ze stajni Ludgera Beerbauma szybko powróci do pełni zdrowia. 

Warto zauważyć, że to już kolejny groźny wypadek na rowie w Aachen. W 2014 roku dwa bardzo niebezpiecznie upadki  miała  na tej preszkodzie Katrin Eckermann. Z pierwszego wyszła bez szwanku, w wyniku drugiego złamała obojczyk.

 

Katrin Eckermann, Puchar Narodów Aachen 2014

 

 

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram