LGCT Wiedeń 2016: Nowa lokalizacja?

Data publikacji: 2016-06-17
Anna Szary Ziębicka LGCT Vienna 2015 fot. Oliwia Chmielewska
 Rozprężalnia LGCT Wiedeń 2015 była usytuowana tuż obok zabytkowego ratusza, na zdjęciu Anna Szary-Ziębicka & Helios van Noordhevel, fot. Oliwia Chmielewska

 

Prestiżowy cykl międzynarodowych zawodów skokowych - Longines Global Champions Tour zawdzięcza swoją popularność m.in. niezwykłym miejscom, w których rozgrywane są kolejne etapy. Zachwycamy się otwierającymi sezon zawodami na malowniczej plaży Miami Beach jak również tymi organizowanymi w najpiękniejszych europejskich miastach jak Paryż, Rzym czy Wiedeń. 

Dziś współorganizator ostatniego z tegorocznych europejskich etapów - Vienna Masters opublikował lokalizację nadchodzącej edycji Longines Global Champions Tour of Vienna. W 2016 roku wiedeński etap GCT odbędzie się na Torze Wyścigowym Krieau. Więcej o nowej lokalizacji piszemy krótko poniżej. 

Historia rozgrywek LGCT w Wiedniu rozpoczęła się w 2012 roku. Dotychczas trzykrotnie (2012-2013 i 2015) gościły one na słynnym Rathausplatz, a tłem dla sportowej rywalizacji był m.in. wspaniały Wiener Rathaus (Ratusz). W 2014 roku przeniesiono je do Magna Racino. Jest to więc druga "przeprowadzka".

To nie pierwsza zmiana w tegorocznym kalendarzu LGCT. Już wcześniej ogłoszono, że z powodu UEFA Euro 2016, swoją lokalizację będą musiały zmienić zawody LGCT Paryż.  

 

Parkur w sercu Wiednia - LGCT Vienna Masters 2015, fot. Oliwia Chmielewska 

 

Wejście na teren LGCT Vienna Masters 2015 - w tle widoczny zabytkowy, wiedeński ratusz, fot. Pola Gałczyńska

 

Trabrennbahn Krieau - nowa lokalizacja LGCT Wiedeń 2016

Trabrennbahn Krieau - to wiedeński tor wyścigowy, na którym są rozgrywane gonitwy dla kłusaków. Zolaklizowany w Leopoldstadt, niedaleko słynnego Prateru, jest najstarszym, obok moskiewskiego, torem wyścigowym w Europie. Dziś obok gonitw odbywają się tutaj także wydarzenia kulturalne takie jak koncerty czy festiwale. 

Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że zawody w Wiedniu są ostatnimi przed finałem w Doha, już dziś możemy być pewni, że ich obsada będzie wyjątkowa. 

 

Oficjalna grafika Longines Global Champions Tour - Wiedeń 2016