Nowy koń Zuzanny Gowin!

Data publikacji: 2016-05-15
Zuzanna Gowin & Captain fot. Oliwia Chmielewska
Zuzanna Gowin & Captain, CSI2* Cavaliada Lublin 2016, fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

Kiedy na początku 2016 roku Zuzanna Gowin sprzedała swojego podstawowego konia, Emperio van't Roosakker wydawało się, że ta utalentowana amazonka może na chwilę zniknąć z parkurów. Zdolnego kasztana z powodzeniem zastąpil jednak młody Captain (Unaniem x Mermus R). Para już w pierwszym wspólnym starcie w konkursie Grand Prix zajęła płatne miejsce.

Dziś z przyjemnością informujemy, że w stajni Zuzanny Gowin pojawił się kolejny nowy koń, 7-letni wałach KWPN Enrico (Baloubet du Rouet - Wiana M/Chin Chin). Chwytający za oko, malowany kasztan jest synem wspaniałego skoczka i reproduktora, ogiera Baloubet du Rouet (Galoubet A x Starter). Na tym koniu swoje największe sukcesy odnosił Rodrigo Pessoa. Potomkowie Baloubeta z powodzeniem startują w najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych konkursach. Wystarczy wymienić choćby drużynowego złotego medalistę MŚ - ogiera VDL Bubalu czy finalistę ME 2013, sprzedanego za 11 mln euro wałacha Palloubet d'Halong. 

Bardzo ciekawa jest żeńska strona rodowodu Enrico. Podobnie jak w przypadku Emperio, również jego matka (Wiana M) to córka legendarnego Chin Chin. Druga matka - Diana to klacz hanowerska, pochodząca po niemniej zasłużonym og. Grannus, a prababka, Laguna wywodzi się z linii męskiej ogiera Lugano I - tego samego, który był dziadkiem m.in. słynnego Darco. 
Wiana M - matka Enrico, to klacz pozytywnie sprawdzona w hodowli. Do tej pory dała ona już trzech potomków startujących z powodzeniem w konkursach skokowych. Poza Enrico są to Ciana (Rascin) i Dream Boy M (Sandro Boy). Oba wspomniane konie, z powodzeniem startują w konkursach 140-150 cm. 

Międzynarodowy debiut pary Zuzanna Gowin - Enrico będzie miał miejsce jeszcze w maju podczas CSI Samorin. Do tej pory koń startował w konkursach dla młodych koni. Mamy nadzieję, że nowy wierzchowiec spełni nadzieje, jakie pokłada w nim zawodniczka :) 

 

 

Enrico M

 

 

fot. gotohorses.com