Nyquist najszybszy w Kentucky Derby 2016!

Data publikacji: 2016-05-08
Nyquist fot. Coady photography

 

W sobotę, 7 maja w Stanach Zjednoczonych ruszyła rywalizacja o "potrójną koronę". Na starcie pierwszego z jej przystanków, czyli 142. Kentucky Derby stanęło 20 koni, a gonitwę na żywo oglądało ponad 150 tys. widzów!

 

 

Najszybszy okazał się gniady ogier Nyquist, porpowadzony do zwycięstwa przez Mario Gutterreza, a trenowany przez Doug o'Neilla. W 2012 ten sam duet doprowadził do tryumfu konia I'll Have Another. Drugie miejsce, ze stratą 1 i 1/4 długości wywalczył Exaggerator, a trzecie - Gun Runner.

Zwycięzca Kentucky Derby 2016, ogier Nyquist (Unckle Mo - Seeking Gabrielle) urodził się w Kentucky na Summerhill Farm, a stanowi własność spółki Reddam Racing LLC. Jego ojcem jest Unckle Mo (Ashford Stud), który w hodowli zadebiutował w 2012 roku, a więc Nyquist pochodzi z pierwszego rocznika jego źrebiąt. Debiutantką jest także matka zwycięzcy KD. Klacz Seeking Gabrielle urodziła do tej pory tylko jedno źrebię, pochodzi jednak z dobrej rodziny - osiem z dwunastu koni, które urodziła jej matka zwyciężało na torze. W tej chwili, po ośmiu startach ( i 8 zwycięstwach) Nyquist ma na swoim koncie sumę wygranych wynoszącą 4,95$ (z czego 1,63$ za Kentucky Derby).

 

 

 

 

Nyquist - sylwetka

 

Do zdobycia tytułu trójkoronowanego Nyquist potrzebuje jeszcze dwóch zwycięstw - Preakness Stake i Belmont Stakes. W 2015 po koronę, po 37-latach (!), sięgnął American Pharoah, który dziś swoją sławą przewyższa niejednego "ludzkiego" sportowca. 

 

fot. Coady Photography/Kentucky Derby 2016

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram