Nowy koń dla Hansa Petera Minderhouda!

Data publikacji: 2016-01-16
Dream Boy

 

Dużo się ostatnio dzieje na jeździeckim rynku. Część koni zmieniło właścicieli ze względu na nadchodzące Igrzyska Olimpijskie, a te młodsze, zostały zakupione z myślą o przyszłych, ważnych turniejach. 

Taka "młoda gwiazda" trafiła niedawno do reprezentanta Holandii, drużynowego medalisty ostatnich Mistrzostw Europy i Świata - Hansa Petera Minderhouda. Mowa o przepięknym karym, ogierze Dream Boy (Vivaldi x Ferro), który ma obecnie 8 lat, ale mimo młodego wieku ma na swoim koncie m.in. brązowy medal Mistrzostw Świata Młodych Koni. Dotychczas na tym koniu startowała Gerdine Maree. 

 

Dream Boy - pokaz ogierów Klatte 2015

 

Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł startować na Dream Boy'u. To bardzo utalentowany koń, który lubi pracować i ma bardzo dobry charakter. Dream Boy ma wszystko co powinien mieć koń Grand Prix. Nasz pierwszy start będzie miał miejsce prawdopdobnie w lutym, podczas licencji ogierów KWPN - napisał Hans Peter Minderhoud w oficjalnym komunikacie. 

Co ciekawe ojcem Dream Boy'a jest kasztanowaty Vivaldi (Krack C x Jazz), który w latach 2007-2009, dosiadany przez Hansa Petera Minderhounda, wygrywał konkursy dla młodych ogierów KWPN, otrzymując w jednym z nich maksymalną notę, 10 pkt za kłus. 

Vivaldi jest z powodzeniem wykorzystywany w hodowli, w 2014 medale Mistrzostw Świata Młodych Koni zdobyli aż trzej jego synowie!

 

Hans Peter Minderhoud & Vivaldi

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl

 

Inspiracje

Facebook

Instagram