MŚMK w WKKW Le Lion d'Angers 2018: Polak już na miejscu!

Data publikacji: 2018-10-17
James Avery (NZL) & Vitali (MŚMK Le Lion d'Angers 2017)

 

Już jutro rozpoczną się Mistrzostwa Świata Młodych Koni w konkurencji WKKW (FEI WBFSH World Breeding Eventing Championships for Young Horses), zwane też Mondial du Lion. MŚMK odbędą się w Le Lion d'Angers (FRA) w dniach od 18 do 21 października 2018 r., a na miejsce dotarł już reprezentant Polski i jego koń. Poniżej prezentujemy program i listy zawodników.

 

Zapowiedź FEI WBFSH 2018 

 

Zawody odbędą się w dwóch kategoriach wiekowych: konie 6- i 7-letnie. W pierwszej na starcie zobaczymy 39 zawodników z 20 krajów (Australia, Austria, Belgia, Kanada, Czechy, Dania, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia, Włochy, Litwa, Meksyk, Holandia, Polska, Rosja, Południowa Afryka, Hiszpania, Szwecja, Stany Zjednoczone) oraz 41 koni – to właśnie w tej kategorii wystąpi Polak i jego koń. W drugiej chęć udziału zgłosiło 65 zawodników z 16 krajów (Australia, Belgia, Brazylia, Dania, Estonia, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia, Włochy, Litwa, Holandia, Nowa Zelandia, Rosja, Szwecja, Stany Zjednoczone) oraz 69 koni. Tak wygląda program MŚMK:

 

PROGRAM MISTRZOSTW ŚWIATA MŁODYCH KONI W WKKW

LE LION D’ANGERS 18-21 października 2018 r.

 

CZWARTEK i PIĄTEK | PRÓBA UJEŻDŻENIA

9:00 –  Ujeżdżenie 6-latków

13:30 –  Ujeżdżenie 7-latków

 

SOBOTA | PRÓBA TERENOWA

10:30 – CCI* 6-latków

13:00 – CCI** 7-latków

 

NIEDZIELA | PRÓBA SKOKÓW PRZEZ PRZESZKODY

11:00 – Skoki 6-latków

14:30 – Skoki 7-latków

17:00 – Ceremonia dekoracji

 

Listy są dostępne tutaj: kat. 6-latków, kat. 7-latków. Polskę reprezentować będzie Ksawery Śniegucki, który wystartuje z klaczą Red Dream Princes (Sir Donnerhall – Ronja/Ritual). Na facebookowym profilu zawodnika pojawiła się informacja o tym, że para dotarła już na miejsce, a Red Dream Princes dobrze zniosła podróż. Jeździec ma też prośbę:

 

Wpis Ksawerego Śnieguckiego, zrzut ekranu/Facebook
 

 

Ksawery Śniegucki ma 25 lat, przez wiele lat był powoływany do kadry Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców WKKW, a obecnie jest także trenerem ujeżdżenia, skoków i WKKW w KS Gillmaier w Żelazowie. Zawodnik ma na koncie m.in. brązowy medal Mistrzostw Polski 2010, 2 srebrne medale Mistrzostw Polski WKKW Kuców, 7. miejsce drużynowo na Mistrzostwach Europy, a także 2. miejsce na Mistrzostwach Polski Młodych Koni Strzegom 2018 (więcej o tych zawodach pisaliśmy TUTAJ). Występ na Mondial du Lion nie będzie debiutem – w tamtym roku Śniegucki wystartował z 7-letnim wałachem Gouverneur (Sir Scandic – Samberina/Wilawander), z którym zajął 12. miejsce (więcej informacji można znaleźć TUTAJ).

 

Bawarska klacz Red Dream Princes (Sir Donnerhall – Ronja/Ritual) urodziła się w 2012 r. w Niemczech, a wyhodował ją Ludwig Gillmaier, który jest także jej właścicielem. Pod Ksawerym Śnieguckim zaliczyła już kilka startów, a podczas Mistrzostw Polski Młodych Koni w WKKW Strzegom 2017 para świętowała zajęcie 1. miejsca (kat. 5-letnie konie hodowli zagranicznej).

 

 

Trzymamy kciuki i zaczynamy wielkie odliczanie do startu zawodów!

 

 

Przydatne linki:

Mondial du Lion – oficjalna strona internetowa

Mondial du Lion – fanpage na Facebooku

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. FEI/Solne Bailly