Cavaliada Tour 2015/2016: CLAAS Eventing Tour - zasady

Data publikacji: 2015-11-02
Claas Eventing Tour - zasady

 

 

Na początku grudnia ruszy Cavaliada. Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo, a to za sprawą atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Jedną z nich będzie, debiutujący na Cavaliada Tour 2015/2016, cykl zawodów WKKW - CLAAS Eventing Tour

Zawody Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego (WKKW), są rozgrywane przede wszystkim na otwartych arenach, ale wierni kibice tej konkurencji na pewno doskonale wiedzą, że coraz częściej goszczą one w halach. Ta widowiskowa dyscyplina została bardzo ciepło przyjęta m.in. na słynnych zawodach CHI Genewa, a w 2014 roku zadebiutowała w Poznaniu i również cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. 

 

CLAAS Eventing Tour - zasady rozgrywek

W sezonie 2015/2016 WKKW będzie towarzyszyło wszystkim etapom Cavaliada Tour, ale każdy z etapów będzie rozgrywany nieco inaczej. I tak w Poznaniu zawody będą rozgrywane jako Halowy Puchar Polski w WKKW, w formule klasycznej tzn. z uwzględnieniem trzech prób - ujeżdżenia, skoków przez przeszkody i krosu. 

Inaczej niż w stolicy Wielkopolski, w Lublinie i Warszawie przeprowadzona zostanie jedynie próba terenowa, a ostatnie zawody będą jednocześnie finałem CLAAS Eventing Tour 2015/2016. Przewidziana pula nagród wyniesie 40 000 złotych. 

 

Zawodnicy

Do udziału w CLAAS Eventing Tour zaproszeni zostali najlepsi polscy zawodnicy - medaliści Mistrzostw Polski Seniorów 2015 (3) oraz piątka najwyżej sklasyfikowanych finalistów Pucharu Polski 2015. Listę startową uzupełni dwójka zawodników, którym organizatorzy przyznają tzw "dzikie karty". 

Kwalifikację do udziału w rozgrywkach mają więc na pewno Paweł Spisak, Paweł Warszawski i Mariusz Kleniuk. 

 

 

fot. Cavaliada, grafika: equista.pl