Wyścigi: Qatar Prix de l'Arc de Triomphe 2015

Data publikacji: 2015-10-31
Łuk Triumfalny 2015 fot. Zuzanna Zajbt

 

Qatar Prix de l'Arc de Triomphe, czyli Nagroda Łuku Triumfalnego to jedna z najbardziej znanych i prestiżowych gonitw na świecie. Jej historia sięga 1920 roku, a ścigają się w niej najlepsze konie pełnej krwi w wieku trzech lat i starsze. Zapraszmay do naszej krótkiej relacji z tego wydarzenia, okraszonej pięknymi fotografiami Zuzanny Zajbt. 

 

Zwycięski Golden Horn

 

Tegoroczny wyścig odbył się w niedzielę, 4 października, tradycyjnie na francuskim torze Longchamp. Najszybszy w tym roku okazał się trzyletni Golden Horn (Cape Cros - Feche d'Or/Dubai Destination) wyhodowany przez Hascombe & Valiant Studs. Drugie miejsce wywalczyły Flintshire i New Bay stanowiące własność Księcia Khalid Abdullah. Golden Horn w pobitym polu pozostawił także znakomitą klacz Treve, która w tym roku była czwarta, ale przejdzie do historii jako dwukrotna zwyciężczyni tej gonitwy (2013 i 2014).

To prawdziwy zwycięzca, jeden z najlepszych koni na których się ścigałem - powiedział po wyścigu dżokej Lanfranco Dettori. ten wyścig był dla niego bardzo dobry, a zwycięstwo jak na gonitwę na tym poziomie przyszło zaskakująco łatwo. 

 

 

 

 

fot. Zuzanna Zajbt

 

Inspiracje

Facebook

Instagram