Finał Summer Salio Cup 2015

Data publikacji: 2015-10-11
Summer Salio Cup 2015 fot. Sonia Szczęsna
 Wojciech Majchrzak & Finlandia

Zakończyła się tegoroczna edycja zawodów pucharowych - Summer Salio Cup 2015 rozgrywanych na terenie Klubu Jeździeckiego Salio w Besiekierzu Rudnym. W dniach 3-4 października odbyły się konkursy finałowe, ostatnie liczące się do końcowej klasyfikacji. Cały cykl składał się z czterech zawodów regionalnych, gdzie każdego dnia można było zbierać punkty do rankingu.

Na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody finansowe. Dla zwycięzcy przygotowano premię w wysokości 5.000 zł, a dla zawodników z drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio 3 i 2 tys. złotych. Organizatorzy zadbali także o cenne nagrody rzeczowe takie jak wysokiej klasy sprzęt RTV.

Kamil Grzelczyk & Bad Boy

Każdy zawodnik zbierał punkty w klasie adekwatnej do posiadanej klasy sportowej:

• Konkurs klasy P – klasa B3
  • Konkurs klasy N – klasa B2
  •  Konkurs klasy C – klasa B1

Zwycięzcą Summer Salio Cup 2015 został Wojciech Majchrzak, który punkty zdobywał w klasie P, a łącznie zgromadził ich 112,5. Na drugim miejscu z liczbą 100 pkt uplasował się Kamil Grzelczyk ( C klasa), zaś trzecie miejsce wywalczyła reprezentantka gospodarzy - Ludmiła Siergiej (klasa N - 94,5 pkt).

Ludmiła Siergiej

W rozgrywanym równolegle MINI Summer Salio Cup, w którym rywalizowały dzieci, końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco: 1. m-ce Tamara Tybulczyk, 2. m-ce Alicja Hajdys, 3. m-ce Gabriela Ratajska.