WKKW: Medale rozdane !

Data publikacji: 2014-08-10
Tło MP WKKW 2014
 Medaliści MP i MPMJ w WKKW 2014, fot. Magdalena Gill

W upalny weekend na malowniczym Hipodromie Sopot o medale walczyli zawodnicy konkurencji WKKW. Mistrzostwa rozegrano w kategorii seniorów i młodych jeźdźców.

Tytuł Mistrza Polski w grupie seniorów wywalczył Kamil Rajnert startujący na koniu Jak Chef (Chef Supreme xx - Juka/Bonaparte). Mistrzowska para ukończyła z wynikiem 54,8 pkt - powiększając bagaż punktowy z próby ujeżdżenia jedynie o 3,2 pkt karnego za niewielkie spóźnienie w krosie.

Mistrz Polski 2014 - Kamil Rajnert & Jak Chef, fot. Katarzyna Boryna

Srebrny medal zawisł na szyi ubiegłorocznego złotego medalisty - Jerzego Krukowskiego na klaczy Apokalipsa M (Paradys - Amhara/Le Voltaire). Na najniższym stopniu podium stanął Mariusz Kleniuk dosiadający klaczy Winona (Love Affair - Waikiki/Spartakus).

Najlepsza w kategorii młodych jeźdźców okazała się Joanna Skibińska startująca na wał. Irtysz (Limit - Iryda/Irydion), drugie miejsce i srebrny medal zdobył Jan Mossakowski na klaczy Niagara (Skaleń - Nemezja/Pistolet), a brązowy Piotr Dąbrowski na Pakiecie (Emetyt - Pandora/Palant).

Złoci medaliści obydwu kategorii zwyciężali również w końcowej klasyfikacji konkursów CIC3* i 2*. Także w 1* najlepszy okazał się Polak - Mateusz Kiempa na Ambrozjo J.

Medaliści MPMJ 2014 - Joanna Skibińska, Jan Mossakowski i Piotr Dąbrowski, fot. Magdalena Gill