Jeździeckie Mistrzostwa Europy 2015: Pierwsze medale rozdane!

Data publikacji: 2015-08-14
Jessica von Bredow-Werndl & Unee BB fot. Dirk Caremans
Jessica von Bredow-Werndl (GER) & Unee BB

Jako pierwsi, do walki o medale Mistrzostw Europy - Aachen 2015, ruszyli dresażyści. W dniach 12-13 sierpnia rozegrano konkurs Grand Prix, w którym reprezentacje narodowe walczyły o medale.

Losy tytułu mistrzowskiego ważyły się do samego końca. Świetny przejazd Edwarda Gala (NED) i Glock's Undercover, oceniony na 82,229% i jednocześnie nieco słabszy niż oczekiwano wynik Charlotte Dujardin (GBR) - 83,029% sprawiły, że złoty medal zawisł na szyjach Holendrów. "Pomarańczowi" ukończyli mistrzostwa z notą 235,629, wyprzedzając Brytyjczyków (234,229) i Niemców (230,914). W składzie złotej drużyny znaleźli się: Edward Gal, Hans Peter Minderhoud, Diederik van Silfhout i Patrick Van Der Meer

WYNIKI

Holendrzy na podium ME Aachen 2015

W mistrzostwach startowała również polska drużyna w składzie Anna Łukasik, Katarzyna Milczarek i Żaneta Skowrońska. Nasze reprezentantki ukończyły ME z notą końcową 197,200 co dało niestety dopiero przedostatnie, 17. miejsce. Najlepsza z Polek, Żaneta Skowrońska zajęła 41. miejsce.

Charlotte Dujardin i Valegro

Dwudniowa rywalizacja wyłoniła nie tylko najlepsze ekipy, ale także finalistów ME w klasyfikacji indywidualnej. Trzydziestu najlepszych zawodników konkursu Grand Prix, powalczy w sobotę o medale w Grand Prix Special, a piętnastu z nich w niedzielę w Grand Prix Freestyle. W czwartek najlepsza okazała się Brytyjka - Charlotte Dujardin startująca na Valegro, jednak jej przewaga nad drugim w klasyfikacji, Holendrem Edwardem Galem nie była bardzo duża i wyniosła 0,8%. Trzecie miejsce zajęła Niemka Kristina Broring-Sprehe