Jeździeckie Mistrzostwa Europy, 11-23.08.2015, Aachen

Data publikacji: 2015-08-12
Main ME Aachen 2015

 

Rywalizacją dresażystów rozpoczynają się Jeździeckie Mistrzostwa Europy - Aachen 2015. O medale będą walczyć zawodnicy aż pięciu konkurencji - ujeżdżenia, skoków przez przeszkody, reiningu, powożenia oraz woltyżerki. Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje dotyczące ME.

Przydatne linki:

Wszystkie informacje dotyczące Mistrzostw są regularnie publikowane na oficjalnej stronie internetowej tego wydarzenia: aachen2015.de

 

Ujeżdżenie

Zawodnicy ujeżdżenia będą walczyć o medale w dniach 12-16 sierpnia. Do rywalizacji przystąpi 72 zawodników, reprezentujących 20 państw. Medalistów w rywalizacji drużynowej poznamy 13 sierpnia, natomiast medalistów indywidualnych w sobotę 15 sierpnia (Grand Prix Special) oraz w niedzielę 16 sierpnia (Grand Prix Freestyle). Faworytką ME jest Brytyjka Charlotte Dujardin, startująca w Aachen na swoim podstawowym koniu, holenderskim Valegro. W obronie tytułu będzie z pewnością próbował jej przeszkodzić Mathias Alexander Rath dosiadający wspaniałego ogiera Totilas. 

Lista zgłoszonych zawodników

 

Skoki przez przeszkody

Do walki o medale ME w konkurencji skoków, w dniach 19-23 sierpnia przystąpi 113 zawodników z 29 krajów. Wsród nich reprezentanci Polski - pełny skład polskiej drużyny podajemy poniżej. Lista utytułowanych zawodników jest tak długa, że w tej chwili ciężko wskazać faworyta. Tytułu Mistrza Europy broni Francuz - Roger Yves Bost

Lista zgłoszonych zawodników

 

Reining

Poza klasycznymi konkurencjami na ME Aachen 2015 gości w tym roku reining - jedna z konkurencji westernowych. Medalistów klasyfikacji drużynowej poznamy w piątek 14 sierpnia, a indywidualnej w niedzielę, 16 sierpnia. Na liście zgłoszeń znalazło się 41 zawodników, z 10 krajów - niestetety tegoroczne ME odbywają się bez udziału Polaków. 

Lista zgłoszonych zawodników

 

Powożenie

Do rywalizacji o medale ME przystąpią także zawodnicy konkurencji powżenia zaprzęgami czterokonnymi. Zawodnicy rozpoczną starty 19 sierpnia, na czworoboku. Dwa dni później, 21 sierpnia zostanie rozegrana próba zręczności, a w sobotę, 22 sierpnia - próba terenowa czyli maraton. W tej konkurencji zobaczymy dwóch Polaków - Ireneusza Kozłowskiego i Piotra Mazurka. Obaj nasi reprezentanci mają duże doświadczenie i startowali na wielu poważnych imprezach, także rangi mistrzowskiej. 

Lista zgłoszonych zawodników

 

Woltyżerka 

O medale ME w woltyżerce będą walczyć zarówno zawodnicy indywidualni jak i reprezentacje narodowe. Rywalizacja potrwa od 20 do 23 sierpnia, a kibice będą mieli okazję obserwować występy 27 zawodniczek, 19 zawodników oraz 11 drużyn. W Aachen wystartuje także reprezentacja Polski. 

Lista zgłoszonych zawodników

 

Reprezentacja Polski

W Aachen oczywiście nie zabraknie reprezentantów Polski, którzy wystartują w trzech konkurencjach - ujeżdżeniu, skokach przez przeszkody oraz w powożeniu:

Ujeżdżenie

  • Anna Łukasik & Stella Pack Ganda
  • Katarzyna Milczarek & Dżeko
  • Żaneta Skowrońska & Mystery

 

Skoki przez przeszkody

  • Michał Kaźmierczak & Que Pasa
  • Mściwoj Kiecoń & Urbane
  • Marek Lewicki & Abigej
  • Krzysztof Ludwiczak & Zoweja 
  • Jarosław Skrzyczyński & Crazy Quick

 

Powożenie zaprzęgami 4-konnymi

  • Ireneusz Kozłowski & Kabaret JagodneKalina JagodneKoncert JagodneWalencjaWezyr
  • Piotr Mazurek & CalderonDonna LoveDonnerkussErazmusPeloponez

  

Mistrzostwa Europy w mediach społecznościowych:

Organizatorzy pomyśleli o wszystkim, specjalnie na ME została przygotowana także aplikacja, dzięki której można śledzić rywalizację korzystając ze smarthpone lub tabletu. Aby rozpocząć korzystanie z niej wystarczy ją ściągnąć i zainstalować na swoim urządzeniu mobilnym:

 

 

źródło: materiały prasowe