Cavaliada Poznań 2023: Powrót do wyższej rangi i ponad milion złotych do wygrania

Data publikacji: 2023-11-09
Tim Prouvé (BEL) & Intouchable, fot Dava Palej Timeless Photography
Tim Prouvé (BEL) & Intouchable (Elvis Ter Putte x Vigo d'Arsouilles) w Poznaniu (2022)Do inauguracji
nowego sezonu Cavaliady Tour pozostał zaledwie tydzień, ale organizator przedstawił już kilka szczegółów drugiego etapu, który odbędzie się w dniach 7-10 grudnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Rywalizacji nadano rangę 4 gwiazdek (to powrót po 4 latach), a do tego pula nagród przekroczy 1 mln złotych! Jak prezentuje się zarys programu?Remco Been (NED) & Holland vd Bisschop (Heartbreaker x Bollvorm’s Libero H), zwycięzcy Grand Prix w Poznaniu (2022)
Na poziomie CSI4*-W odbędzie się 12 konkursów. Jeśli chodzi o dużą rundę, wszystko rozpocznie się od czwartkowego starcia Speed Masters (145 cm, LR), potem przyjdzie czas na piątkową rywalizację z rozgrywką (150 cm, LR), a ukoronowaniem będzie oczywiście niedzielny konkurs Grand Prix (155 cm, LR, Liga Europy Centralnej Pucharu Świata) z pulą nagród w wys. 407,2 tys. złotych. Równie interesująco zapowiada się finał średniej rundy (145 cm), który poprzedzą dwa starcia (140 cm), ponadto na uwagę będzie też zasługiwała mała runda (135 cm). Krzysztof Szczepaniak (POL) & Maestoso Mano, Pluto XX-2, Pluto XX-21 oraz Pluto XX-3 w Poznaniu
Stałym i bardzo lubianym elementem każdej Cavaliady są też konkursy specjalne. W Poznaniu będzie można zobaczyć przebieg rywalizacji Speed & Music (140 cm) z pulą nagród w wys. 45 tys. złotych, a także konkurs barier, który zastąpi dotychczas rozgrywaną potęgę skoku. W tym zupełnie nowym starciu konie zaprezentują swoją skoczność i zwinność, pokonując szereg z przeszkodą o wys. niemal 2 metrów! Cavaliada jest też świetnym testem dla nieco mniej doświadczonych zawodników, dla których przewidziano małą (130 cm) i dużą (135-140 cm) rundę w randze CSI1*, jak również cały cykl Cavaliada Open Tour (CSIAm) z codziennymi konkursami (110/110/115 cm oraz 120/125/125 cm) i możliwością zbierania punktów rankingowych, co zakończy dopiero lutowy finał. Przed poznańską publicznością zaprezentują się także młode konie (5-, 6- i 7-latki). Aurelia Drywa (POL) & Iwan (Pacific x Prince Thatch)
Propozycje można znaleźć TUTAJ
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography