Warsaw Jumping 2023: Niezbędnik kibica

Data publikacji: 2023-09-13
Andrzej Opłatek & Le Cordial, fot Dava Palej Timeless Photography
Andrzej Opłatek (POL) & Cordial (Lyjanero x Singulord Joter)Już za chwilę rozpoczną się zawody Warsaw Jumping, będące jednym z najbardziej wyczekiwanych polskich wydarzeń o charakterze jeździeckim, dlatego warto zerknąć na nasz „Niezbędnik kibica”, który będzie przydatny zarówno dla stałych kibiców, jak i dla nowych widzów tych zawodów. Jak dojechać na miejsce? Co znajduje się w programie i kiedy odbędą się poszczególne konkursy? Czy i gdzie będzie można śledzić transmisję na żywo? Jacy producenci przedstawią swoje oferty na targach sprzętu jeździeckiego? Odpowiedzi można znaleźć poniżej!Reklama zawodów Warsaw Jumping 2023INFORMACJE OGÓLNE

nazwa: Warsaw Jumping 2023

termin: 14-17 września 2023 r. 

miejsce: Tor Wyścigów Konnych Służewiec (ul. Puławska 266, 02-684 Warszawa)Plakat wydarzenia
O WARSAW JUMPING

Warszawskie zawody Warsaw Jumping są jednymi z największych i najbardziej zróżnicowanych zmagań jeździeckich w Polsce, które przyciągają zarówno tłumy miłośników koni, jak i słynnych europejskich zawodników, ale także wiele znanych osób ze świata polityki, biznesu czy kultury. Program tegorocznej odsłony zmagań obejmie m.in. szereg konkursów w skokach przez przeszkody czy paraujeżdżeniu, wyścigi konne, finał Ligi Hobby Horse, a przede wszystkim ukoronowanie obecnego sezonu zawodów Longines EEF Series, który odbędzie się tu już po raz trzeci. Wszystkie punkty harmonogramu zostaną zrealizowane na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.Rok temu trybuny były wypełnione po brzegi! 
O CYKLU EEF SERIES 

Longines EEF Series to drużynowe zawody w skokach przez przeszkody, które zostały powołane przez Europejską Federację Jeździecką (EEF) na zasadzie przekształcenia II Dywizji Europy Pucharu Narodów w formułę, dającą skoczkom możliwość szerszego sprawdzenia się w rywalizacji na wysokim poziomie. W ramach tegorocznej odsłony Longines EEF Series przeprowadzono 7 zawodów kwalifikacyjnych z podziałem na regiony oraz wakacyjne półfinały, a teraz nareszcie przyszedł czas na wielki finał sezonu, który odbędzie się podczas zawodów Warsaw Jumping. Do ostatecznej walki o trofeum zmagań stanie 10 reprezentacji, w tym również Polski, lecz w tym miejscu trzeba koniecznie podkreślić, że Biało-Czerwoni – choć automatycznie zakwalifikowani do finału, co wynikało z powierzenia Polsce roli gospodarza zawodów – samodzielnie wywalczyli awans do ukoronowania sezonu. To najważniejsze starcie obecnego sezonu Longines EEF Series rozpocznie się w niedzielę o godz. 11:00.Eoin McMahon (IRL) & Chakra 9 (Casall x Quidam de Revel)
BILETY I OFERTA VIP 

Bilety na pojedyncze dni, 4-dniowe karnety i wejściówki VIP (trybuny lub stolik) – dzięki różnym możliwościom każdy znajdzie dla siebie coś, co będzie odpowiadało jego potrzebom i oczekiwaniom, tym bardziej że ceny zaczynają się już od 29 zł (kliknij, aby przejść do sklepu). Dzieciom do 3. roku życia przysługuje bezpłatny wstęp, ponadto w przypadku wybranych konkursów – mowa o tych dla młodych koni i w paraujeżdżeniu – organizator zdecydował się na wprowadzenie wstępu wolnego. W razie zainteresowania ofertą VIP należy skontaktować się z Beatą Bronowicz (nr tel. 519 009 525, e-mail: beata.bronowicz@totalizator.pl).


DOJAZD

Tor Wyścigów Konnych Służewiec (ul. Puławska 266, 02-684 Warszawa) jest położony ok. 7 km w linii prostej od Pałacu Kultury i Nauki. Wjazd znajduje się od strony ul. Puławskiej, a na parking VIP można dostać się od strony ul. Poleczki. Poniższa mapka z pewnością ułatwi dojazd z dowolnego miejsca.


PLAN TERENU

Gdzie znajduje się wjazd czy też wejście dla publiczności? W którym miejscu będzie można zobaczyć zmagania skoczków lub rywalizację w ramach Ligi Hobby Horse? Poruszanie się po terenie zawodów będzie o wiele łatwiejsze z poniższą mapką.


PROGRAM

Od czwartkowego konkursu dwufazowego CSIYH (10:00) aż do niedzielnej gonitwy nr 9 (17:00)! Program zawodów Warsaw Jumping będzie realizowany na Arenie Głównej, Arenie Hobby Horse i torze wyścigowym, co chyba najlepiej pokazuje stopień zróżnicowania poszczególnych punktów harmonogramu. Przed kibicami zaprezentują się uczestnicy szeregu starć w skokach przez przeszkody – wśród nich można wymienić np. czwartkowy konkurs szybkości CSIO4* (16:30) czy piątkowy Grand Prix (16:30) – ponadto zawodnicy paraujeżdżenia (piątek – 20:00, sobota – 21:00, niedziela – 16:45) oraz ekipy europejskich skoczków, które w niedzielę zawalczą o prestiżowe trofeum Longines EEF Series (11:00). Najmłodsi zmierzą się w piątkowych i sobotnich konkursach w ramach Ligi Hobby Horse, a w weekend będzie można zobaczyć przebieg szeregu wyścigów konnych. Szczegółowa rozpiska jest dostępna TUTAJ.Uczestniczka zawodów Hobby Horse
ZAWODNICY 

Zawody Warsaw Jumping to gwarancja zobaczenia popularnych skoczków z całej Europy! Na tegorocznej liście zakwalifikowanych zawodników widnieją np. Max Kühner (AUT) – zdobywca brązu podczas drużynowych Mistrzostw Europy (2023), Jarosław Skrzyczyński (POL) – jeden z najbardziej znanych polskich skoczków, Wilm Vermeir (BEL) – zdobywca 1. miejsca w Pucharze Świata w Mechelen (2022), Bryan Balsiger (SUI) – uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Tokio (2020). Ogółem przyjęto 115 zawodników z 16 państw, a pełną listę można sprawdzić TUTAJ.Lorenzo de Luca & Curcuma Il Palazzetto (Casall x Lord)
TARGI SPRZĘTU JEŹDZIECKIEGO
 

Równolegle do zawodów odbędą się też targi sprzętu jeździeckiego, podczas których swoje oferty zaprezentują następujący wystawcy: Over Horse – profesjonalne suplementy i kosmetyki dla koni, MIMIC Art Studio Pauliny Rogalskiej – sztuka użytkowa z motywem koni, JD Attack – odzież jeździecka oraz akcesoria dla koni, FENIX – hurtownia sprzętu jeździeckiego, Sklep Stajnia – akcesoria dla konia i jeźdźca, suplementy oraz produkty niezbędne w stajni, Maya Collection – eleganckie produkty dla zawodników parajeździectwa i ich koni, GO4VISION Joanna Helman – biżuteria inspirowana końmi, Doctor Horse – produkty do pielęgnacji koni i sprzętu jeździeckiego, NTB Tomasz Ochab – sprzęt, suplementy i preparaty dla koni, Prentki – autoryzowany producent zabudów marki Renault, Ater Equo – produkty dla jeźdźca i konia, Equisafe – ogrodzenia pastwisk, torów wyścigowych, padoków, aren itp.; BEMER Group – producent technologii dla koni BEMER HORSE, Jeździectwo Lublin Wierzchowscy TEAM – reprezentanci marek Prestige Italia czy Renaissance, TMD nakro – odzież jeździecka z drugiej ręki, Wróbel Pracownia Biżuterii Artystycznej – ręcznie wykonana biżuteria ze srebra, Lipowy Gaj  – ręcznie robione kosmetyki, smakołyki i lizawki dla koni, GRASSLAND – producent pasz oraz gryzaków dla koni, BM Horse – produkcja maszyn do podłoży jeździeckich, HAVENS POLSKA – dystrybutor holenderskich pasz dla koni, EquiRex KEP Italia – sprzedaż włoskich kasków marki KEP Italia.Angelos Touloupis (GRE) & Lord Mexx (Larimar 7 x Coriano)
LISTY STARTOWE I WYNIKI

Listy startowe poszczególnych konkursów oraz wyniki będzie można znaleźć na stronie internetowej longinestiming.com, ale zachęcamy również do zapisania sobie naszej zakładki WARSAW JUMPING, która jest w całości poświęcona tym zawodom – czytelnicy znajdą tu nie tylko bieżące informacje, ale również szczegółowe podsumowania niektórych konkursów.


TRANSMISJA

Osoby, które nie będą mogły przyjechać na Służewiec, nie muszą się martwić, ponieważ kibicowanie będzie możliwe również na odległość! Transmisje na żywo będzie można śledzić na kanale zawodów Warsaw Jumping (YouTube), na profilu „Świata Koni” (Facebook) lub na stronie ClipMyHorse.TV.Maikel van der Vleuten (NED) & Dywis HH (Toulon x Corofino II)P
rzydatne linki: 

NASZ KONKURS – WYGRAJ BILETY NA WARSAW JUMPING 2023

Strona internetowa zawodów Warsaw Jumping 

Program zawodów

Lista zakwalifikowanych zawodników

Warsaw Jumping na Facebooku

Warsaw Jumping na Instagramie  

BILETY 

Propozycje tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography, mat. prasowe