Cavaliada Tour 2023/24: Zgoda FEI na zwiększenie rangi wszystkich lokalizacji

Data publikacji: 2023-05-24
Jarosław Skrzyczyński & Inturido, fot Dava Palej Timeless Photography
Jarosław Skrzyczyński (POL) & Inturido (Zambesi TN x Verdi TN)Międzynarodowa Federacja Jeździecka
zaakceptowała wnioski złożone przez organizatorów Cavaliady, dzięki czemu nadchodząca odsłona Cavaliady Tour zostanie przeprowadzona na wyższym poziomie sportowym! Zmiana rangi dotyczy wszystkich cavaliadowych lokalizacji (Warszawy, Poznania, Sopotu i Krakowa), a podniesienie poprzeczki przełoży się na wzrost atrakcyjności zawodów zarówno dla kibiców, jak i samych zawodników. Co w praktyce oznacza zwiększenie rangi i jak prezentuje się kalendarz Cavaliady 2023/24?Angelos Touloupis (GRE) & Blue Balou 5 (Balou du Rouet x Böckmann’s Cordalme Z)
W programach poszczególnych etapów Cavaliady znajdą się międzynarodowe konkursy w skokach przez przeszkody, a ponadto starcia w powożeniu, ujeżdżeniu i WKKW. Gospodarzem wielkiego finału będzie Kraków, który sprawdza się w tej roli już od 2 sezonów. Tak akceptację złożonych wniosków skomentował Jakub Patelka, dyrektor Cavaliady Tour: Zależy nam na tym, aby wyższa ranga zawodów i większa pula nagród przyciągnęła najlepszych zawodników z całego świata, a reprezentanci Polski mogli startować ramię w ramię z mistrzami olimpijskimi zdobywając tym samym niezbędne doświadczenie dla siebie i swoich koni. Decyzją Komitetu Organizacyjnego zdecydowaliśmy się podnieść rangę wszystkich zawodów międzynarodowych w ramach Cavaliady Tour 2023/2024. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie w sprawę i starania podniesienia poziomu zawodów zaowocuje jeszcze lepszym widowiskiem.Frank Schuttert (NED) & Kinky Boy van het Gildenhof (Nabab de Reve x Darco)
CAVALIADA TOUR 2023/24 – KALENDARZ SEZONU


Warszawa (CSI3*W), 16-19 listopada 2023 r. 

Poznań (CSI4*W), 7-10 grudnia 2023 r. 

Sopot (CSI3*), 1-4 lutego 2024 r. 

Kraków (CSI4*W),  29 lutego-3 marca 2024 r. | FINAŁ LEC Pucharu Świata i Cavaliady Tourtekst i opracowanie: equista.pl, źródło cytatu: mat. prasowe, fot. Dava Palej Timeless Photography