LGCT New York 2022: Daniel Deusser zwycięzcą, Shane Sweetnam z awansem

Data publikacji: 2022-09-26
Daniel Deusser & Scuderia 1918 Tobago Z, fot LGCT
Daniel Deusser (GER) & Scuderia 1918 Tobago Z (Otangelo x Mr Blue)

Wyspa Gubernatorów
przyniosła szczęście Danielowi Deusserowi (GER), który ponownie wygrał 5-gwiazdkowy konkurs Grand Prix LGCT, tym samym przekazując awans do zmagań Super Grand Prix osobie z niższego miejsca na podium – choć zazwyczaj jest to zawodnik z 2. miejsca, w Nowym Jorku złoty bilet otrzymał jeździec z 4. miejsca, czyli Shane Sweetnam (IRL)! Zmagania Longines Global Champion Tour i Global Champions League przeprowadzono w dniach 23-25 września
, a wyniki najważniejszego konkursu indywidualnego można znaleźć poniżej.

Nowojorska odsłona zmagań LGCT przyciągnęła mnóstwo widzów, wśród których nie zabrakło np. supermodelki Christy Turlington czy rodzin Gatesów i Bloombergów. Do konkursu Grand Prix (CSI5*, 160 cm) zakwalifikowano 35 par, lecz do rozgrywki awansowały już tylko 4 duety. Najlepszy wynik uzyskali Daniel Deusser (GER) & 14-letni ogier Scuderia 1918 Tobago Z (Otangelo – Whoopie C/Mr Blue), na 2. miejscu znaleźli się Pieter Devos (BEL) & 15-letnia klacz Mom's Toupie de la Roque (Kannan – Walloon De Muze/Nabab De Reve), a 3. pozycję wywalczyły Malin Baryard-Johnsson (SWE) & 14-letnia klacz H&M Indiana (Kashmir Van Schuttershof – Halifax/Animo's Hallo). Niemiecki zawodnik wygrał już Grand Prix LGCT w
Cannes, Belg triumfował w Londynie, natomiast Szwedka odniosła zwycięstwo w Saint-Tropez, dlatego awans do Super Grand Prix otrzymał Shane Sweetnam (IRL).