Skład polskiej drużyny na Longines EEF Series podczas Warsaw Jumping 2022

Data publikacji: 2022-08-23
Jarosław Skrzyczyński (POL) & Jerico fot Dava Palej Timeless Photography
Jarosław Skrzyczyński (POL) & Olympic Star podczas Warsaw Jumping 2020Wielki finał tegorocznego cyklu zawodów Longines EEF Series 2022 (czyli dawnej II Dywizji Europy Pucharu Narodów) odbędzie się 11 września br. podczas
Warsaw Jumping, a na starcie pojawi się również reprezentacja Polski, którą zakwalifikowano na mocy dzikiej karty przeznaczonej dla gospodarza zawodów. Organizator zaprezentował już pełny skład nasze ekipy o czym więcej można przeczytać poniżej. 


Jarosław Skrzyczyński (POL) & Chacco AmicorNa Torze Wyścigów Konnych Służewiec (ul. Puławska 266, 02-684 Warszawa) zaprezentują się drużyny Belgii, Hiszpanii, Irlandii, Szwecji, Portugalii, Szwajcarii, Niemiec, Austrii, Holandii, Węgier i Polski. Kto znalazł się w składzie naszej reprezentacji? M.in. mistrzowie Polski i uczestnicy niedawno rozegranych
Mistrzostw Świata w Herning


Przemysław Konopacki (POL) & Home RunPrzemysław Konopacki (243. miejsce w rankingu FEI) 

W tym sezonie zawodnik wręcz idzie jak burza! Dosłownie chwilę temu wywalczył tytuł mistrza Polski w skokach przez przeszkody (2022), a nieco wcześniej zajął np. 5. miejsce w konkursie Grand Prix CSIO3* Deauville, 4. pozycję w Pucharze Narodów w Drammen czy 2. miejsce w zmaganiach Grand Prix CSI3* Opglabbeek. Warto podkreślić, że w każdym wymienionym przypadku skoczek tworzył duet z 10-letnią klaczą Home-Run (Spartacus TN – Ziggy/Concorde), charakteryzującą się niezwykłą walecznością. Na co dzień zawodnik przebywa w Holandii, gdzie mieszka i trenuje. 


Marek Lewicki (393. miejsce w rankingu FEI) 

Mistrz Polski w skokach (2013), zdobywca 4. miejsca podczas arcytrudnego konkursu Grand Prix CSI4* Poznań, jak również gwiazda tegorocznej odsłony zawodów CSI Biskupiec, gdzie wygrał zarówno Dużą Rundę, jak i starcie Grand Prix. W ostatnim czasie najlepsze wyniki uzyskuje wraz z 9-letnią klaczą La Pezi (Lord Pezi Junior – Gina/Ludwig von Bayern), a poza treningami i startami zajmuje się także prowadzeniem ośrodka jeździeckiego w nadmorskiej Pogorzelicy. 


Marek Lewicki (POL) & La PeziAndrzej Opłatek (225. miejsce w rankingu FEI) 

Przedstawiciel młodszego pokolenia polskich skoczków, który ma na koncie szereg imponujących osiągnięć, w tym np. udział w zeszłorocznej odsłonie prestiżowych zawodów Longines Global Champion Tour, ale też zajęcie 4. miejsca w konkursie z przeszkodami o wys. 145 cm w Dinard (2022) czy zwycięstwo podczas zmagań 145 cm CSI4* w Valkenswaard (2022). Już od kilku sezonów szkoli się poza granicami kraju, co daje widoczne efekty.


Andrzej Opłatek (POL) & ConthinderJarosław Skrzyczyński (221. miejsce w rankingu FEI) 

Zdecydowanie jeden z najbardziej utytułowanych polskich skoczków, w tym np. wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody. Wraz ze swoim podstawowym koniem, czyli wyhodowanym w Polsce 14-letnim ogierze Jerico (Wieland – Jennifer/Ever For Pleasure), wziął udział w niedawno rozegranych Mistrzostwach Świata w Herning, a w tym sezonie mógł świętować swoje zwycięstwa w konkursach Grand Prix w Zielonej Górze i Lier. Zawodnik i jego żona Katarzyna prowadzą własny ośrodek w Krzepielowie, ponadto na różnych krajowych zawodach można też podziwiać ich nastoletnich synów, którzy poszli w ślady swojego taty. 


Maksymilian Wechta (POL) & CassiopeiaMaksymilian Wechta (295. miejsce w rankingu FEI) 

Mistrz Polski w kat. Młodych Jeźdźców i wicemistrz w kat. Seniorów, triumfator jednego z konkursów rozegranych podczas CSIO5* Falsterbo i cavaliadowego starcia Grand Prix CSI3* Poznań, a także uczestnik Mistrzostwa Świata w Herning. Łącznie wziął udział w niemal 2300 zmaganiach na poziomie międzynarodowym, gdzie najczęściej towarzyszył mu obecnie 10-letni ogier Chepettano (Chepetto – Merry Sue/Calido I).tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography