ME Kuców Strzegom 2022: WKKW-istka Mae Rinaldi ponownie ze złotem

Data publikacji: 2022-08-08
ME Kuców Strzegom 2022 – WKKW, Mae Rinaldi (FRA), fot Leszek Wójcik/mat. prasowe
Mae Rinaldi (FRA) & Boston du Verdon (Salam du Roc x Abbeyleix Apollo)


W zeszłym roku powróciła stąd
jako podwójna mistrzyni Europy w WKKW, a tym razem wywalczyła brąz w klasyfikacji drużynowej oraz złoto w klasyfikacji indywidualnej – mowa tu o 16-letniej Mae Rinaldi (FRA), która na każdym etapie rywalizacji szła jak burza! Choć początkowo wydawało się, że Francuzi mają też szansę na wygraną w starciu ekip, ostatecznie zwycięstwo wywalczyli Irlandczycy, którzy tym samym pokonali 7 pozostałych zespołów. Mistrzostwa Europy Kuców (FEI European Championships for Ponies) odbyły się w dniach 3-7 sierpnia w Ośrodku Jeździeckim Stragona (Morawa 36, 58-150 Strzegom), a poniżej można znaleźć komplet wyników. 


Najlepsze ekipy na podiumW zmaganiach ekip swoje umiejętności zaprezentowało 8 reprezentacji, a po próbie ujeżdżenia na prowadzenie wysunęli się Francuzi. Po przeprowadzeniu próby terenowej pozycję liderów przejęli Irlandczycy (udało im się to dzięki temu, że podczas przejazdu Francuzki Zoe Ballot doszło do wyłamania), którzy utrzymali ten stan również po zakończeniu próby skoków przez przeszkody. W składzie ekipy Irlandii znaleźli się: Ben Connors (IRL) & 9-letni wałach Cornafest Fred (Gwennic de Goariva – Corrnafest Nora), Josh Williamson (IRL) & 15-letni wałach Ardeo Fireman (Tinka’s Boy – Darracks Babe/NN), Matthew Love (IRL) & 11-letnia klacz Lucky For Some (Dunlewey Seamus – Gifted Sister) oraz Claire O'Ryan (IRL) & 8-letnia klacz Carhu Melody (I Love You Melody – Lickeen Star). Które reprezentacje znalazły się na niższych miejscach podium? Ostatecznie Francuzi spadli na 3. pozycję, za to srebro przypadło Niemcom.  


MISTRZOSTWA EUROPY KUCÓW 2022 – WKKW, KONKURS DRUŻYNOWY

1. Irlandia – 104,1 

 • Ben Connors (IRL) & Cornafest Fred – 28,9
 • Josh Williamson (IRL) & Ardeo Fireman – 32,2
 • Matthew Love (IRL) & Lucky For Some – 43
 • Claire O'Ryan (IRL) & Carhu Melody – 80,8

2. Niemcy – 107,6

 • Merle Hoffmann (GER) & Penny Lane WE – 31
 • Pita Schmid (GER) & Sietlands Catrina – 37,2
 • Sina Brügger (GER) & Next Generation – 39,4
 • Linn Marie Schlütter (GER) & Rathcline Dream – 40

3. Francja – 108,9

 • Mae Rinaldi (FRA) & Boston du Verdon – 25,6
 • Oceane Villeton (FRA) & Babylon Night Graves – 41,4
 • Ambroise Maindru (FRA) & Versailles des Morins – 41,9
 • Zoe Ballot (FRA) & Voltair de Lalande – 49,7

4. Wielka Brytania – 118,4

5. Włochy – 177

6. Holandia – 205,5

7. Belgia – 1089,8

8. Szwecja – 1129,4

Wyniki szczegółowe 


W klasyfikacji indywidualnej brano pod uwagę wyniki 43 zawodników, a najwyższą notę otrzymała Mae Rinaldi (FRA), która ponownie postawiła tu na obecnie 11-letniego ogiera Boston du Verdon (Salam du Roc – Dame des Vents/Abbeyleix Apollo). Tak mistrzyni Europy podsumowała swoje zwycięstwo: „To wspaniałe uczucie. Mój kuc był fantastyczny przez wszystkie dni zawodów. Wczorajszy cross był dość wymagający, ale jak zwykle Boston spisał się świetnie. Dziś jechaliśmy pod ogromną presją, ale skakał doskonale i ogromnie się cieszę, że już po raz drugi udało się wygrać Mistrzostwa Europy!”. Srebro wywalczyli Ben Connors (IRL) & 9-letni wałach Cornafest Fred (Gwennic de Goariva – Corrnafest Nora), a brąz zapewniły sobie Merle Hoffmann (GER) & 8-letnia klacz Penny Lane WE (Calido-G – Piorett/Prince Thatch xx). 


MISTRZOSTWA EUROPY KUCÓW 2022 – WKKW, KONKURS INDYWIDUALNY

1. Mae Rinaldi (FRA) & Boston du Verdon – 25,6

2. Ben Connors (IRL) & Cornafest Fred – 28,9

3. Merle Hoffmann (GER) & Penny Lane WE – 31 

4. Josh Williamson (IRL) & Ardeo Fireman – 32,2

5. Pippa Royle (GBR) & Midnight Engagement – 36,6

6. Erin Jennings (GBR) & Night Fury – 36,8

7. Lauren Blommaert (BEL) & Hoppenhofs Canda Z – 37

8. Pita Schmid (GER) & Sietlands Catrina – 37,2

9. Theresa Isabell Welsch (GER) & Shannon’s Hero – 38

10. Sina Brügger (GER) & Next Generation – 39,4

Wyniki szczegółowe 


Ponadto w Strzegomiu przeprowadzono również zmagania w ujeżdżeniu i skokach przez przeszkodytekst i opracowanie: equista.pl, źródło cytatu: mat. prasowe, fot. Leszek Wójcik i Mariusz Chmieliński/mat. prasowe