LGCT Hamburg 2015: Kent Farrington najlepszy w Grand Prix!

Data publikacji: 2015-05-17
Kent Farrington & Voyeur LGCT Hamburg 2015
 Kent Farrington & Voyeur

 

W sobotę, 16 maja w Hamburgu odbył się kolejny konkurs Grand Prix zaliczany do cyklu Longines Global Champions Tour 2015. Na pieknym, trawiastym hipodromie spotkali się czołowi zawodnicy m.in. lider światowego rankingu Scott Brash oraz najlepsza para GP Madryt - Luciana Diniz & Winningmood. 

Konkurs Grand Prix Hamburg był sponsorowany przez znaną markę odzieżową H&M, która w tym roku dołączyła do grona partnerów LGCT, o czym pisaliśmy tutaj. Pula nagród GP wynosiła 300 tys. euro, z czego zdecydowana większość - 99 tys. przypadła dla zwycięzcy. 

 

W Hamburgu bardzo dobrze spisali się gospodarze, aż trójka z nich awansowała do rozgrywki. W niej najlepiej wypadł
Philipp Weishaupt startujący na Chico

 

Gospodarz toru, znany parkurmajster Frank Rothnberger zaproponował zawodnikom bardzo wymagający parkur. Najwięcej problemów sprawiła zwłaszcza podwójna kombinacja. Błędów w pierwszym nawrocie nie ustrzegł się m.in. dotychczasowy lider LGCT - Scott Brash. 

Bez zrzutek oba nawroty pokonali natomiast: Kent Farrington (USA) & Voyeur, Rolf Goran Bengtsson (SWE) & Casall Ask, Philipp Weishaupt (GER) & Chico, Nicola Philippaerts (BEL) & H&M Forever D Arco Ter Linden, Janne Friederike Meyer (GER) & Goja, Hans Dieter Dreher (GER) & Embassy II i Luciana Diniz (POR) & Winningmood.  Niestety Luciana "złapała" w pierwszym przejeździe 1 pkt karny za czas i nie mogła przystąpić do rozgrywki. 

 

Rolf Goran Bengtsson & Casall ASK na przeszkodzie H&M

 

Zwyciężył Kent Farrington, który podobnie jak czterech zawodników pokonał trzeci parkur bezbłędnie. Drugie miejsce wywalczył reprezentant gospodarzy - Philipp Wieshaupt, a trzecie - Rolf Goran Bengtsson startujący na wspaniałym Casall Ask. 

Wyniki

 

Podium LGCT Hamburg - od lewej Philip Weishaupt, Kent Farrington i Rolf Goran Bengtsson.
Pierwszy z prawej, obok podium, stoi Jan Tops - pomysłodawca LGCT

 

Ranking Longines Global Champions Tour 2015

Po zawodach w Hamburgu, które były już piątymi zaliczanymi do klasyfikacji LGCT, zmienił się llider rankingu. Aktualnie na jego czele znajduje się reprezentantka Portugalii - Luciana Diniz. Drugie miejsce zajmuje w tej chwili Pius Schwizer (SUI), a trzecie dotychczasowy lider Scott Brash (GBR).

  1. Luciana Diniz (POR) - 125 pkt
  2. Pius Schwizer (SUI) - 110 pkt
  3. Scott Brash (GBR) - 105 pkt
  4. Kent Farrington (USA) - 92 pkt
  5. Hans Dieter-Dreher (GER) - 90 pkt

Pełny ranking po zawodach w Hamburgu

 

Luciana Diniz - nowa liderka rankingu LGCT 2015!

 

Kolejne zawody LGCT zostaną rozegrane w dniach 11-13 czerwca we francuskim Cannes. Do końca sezonu pozostało jeszcze 9 etapów oraz finał, który w połowie listopada odbędzie się w stolicy Kataru - Doha. 

 

fot. Stefano Grasso/LGCT

 

Inspiracje

Facebook

Instagram