Mistrzostwa Wielkopolski 2022: Zawody regionalne z udziałem krajowej czołówki

Data publikacji: 2022-05-31
Jarosław Skrzyczyński (POL), fot. mat. prasowe/Mistrzostwa Wielkopolski


Tegoroczna odsłona Mistrzostw Wielkopolski w skokach przez przeszkody odbędzie się już w dniach 2-5 czerwca w SK Racot (Racot, ul. Dworcowa 5, 64-000 Kościan), a choć będą to zmagania na poziomie regionalnym, na starcie nie zabraknie zawodników z krajowej czołówki! Zróżnicowany program zadowoli zarówno kibiców, jak i uczestników, ponadto ci drudzy z pewnością z chęcią zawalczą o bardzo atrakcyjną pulę nagród. Poniżej można znaleźć więcej informacji oraz garść przydatnych linków. 


SK RacotOrganizatorami wydarzenia są Racocki Klub Jeździecki, Wielkopolski Związek Jeździecki i Klub Jeździecki Wechta, natomiast sama impreza powstała z inicjatywy firmy Wechta, jednocześnie głównego sponsora. Partnerem Mistrzostw Wielkopolski jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a honorowy patronat objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Zmagania w aż 7 kategoriach odbędą się na odnowionym hipodromie, natomiast stawką będzie pula nagród w wysokości niemal 100 tys. zł. Tak program przybliżył Szymon Tarant, prezes WZJ: „Wśród licznej rzeszy zawodników pojawią się jeźdźcy należący nie tylko do polskiej, ale i europejskiej czołówki, a takich mamy w wielkopolskich klubach wielu. Liczymy też na udział sporej grupy młodzieży. W stosunku do poprzednich lat dołączyliśmy kategorię dzieci na dużych koniach i dodatkową kategorię kuców. Nowością jest kierowana do amatorów kategoria open. Dla najlepszych zawodników open czekają pakiety startowe na Cavaliadę Amateur Tour, Elite Tour 4 Foulee i CSI* Baborówko”. 


Plakat wydarzeniaJuż teraz wiadomo, że organizatorzy potwierdzili zakwalifikowanie ok. 275 koni i 166 zawodników, wśród których nie zabrakło np.: Jarosława Skrzyczyńskiego (POL), Mściwoja Kieconia (POL), Łukasza Wasilewskiego (POL) czy Maksymiliana Wechty (POL). Oto komentarz ostatniego z wymienionych: „W obfitującym w wyjazdy zagraniczne sezonie wreszcie będzie okazja, aby zaprezentować się przed naszymi kibicami z Wielkopolski. Stawka jest mocna, bo i nasze województwo ma silne tradycje jeździeckie i dużo dobrych jeźdźców. Zapowiada się walka do ostatniej przeszkody”. 


Na koniec warto dodać, że wstęp na wydarzenie będzie wolny. Przydatne linki:

SK Racot 

Regulamin Mistrzostw Wielkopolski  

Strona wydarzenia na Facebooku 

Wyniki na żywo 

Skokowe Mistrzostwa Wielkopolski na Facebooku  tekst i opracowanie: equista.pl, fot. mat. prasowe