Festiwal Jeździecki Baborówko 2022: Olimpijczycy w starciu o 500 tys. złotych!

Data publikacji: 2022-05-18
Michael Jung (GER), fot. M&R Photo


Medaliści wszystkich najważniejszych zawodów świata w WKKW i łącznie 500 tys. złotych do zgarnięcia! Festiwal Jeździecki Baborówko jak zwykle będzie zarówno wymagającym sprawdzianem dla jednych z najlepszych WKKW-istów, jak i doskonałą rozrywką dla całej rodziny, o czym będzie można przekonać się w dniach 26-29 maja na terenie Ośrodka Jeździeckiego Baborówko (ul. Parkowa 1, 64-500 Szamotuły). Organizator zdradził już nazwiska niektórych gwiazd, które przyjadą do Baborówka – dość powiedzieć, że wśród nich nie zabraknie uczestników m.in. Igrzysk Olimpijskich, Światowych Igrzysk Jeździeckich czy Mistrzostw Europy, a więcej informacji na ten temat można znaleźć poniżej. 


Plakat Festiwalu Jeździeckiego Baborówko Festiwal Jeździecki Baborówko niezmiennie plasuje się w pierwszej dziesiątce najwyżej dotowanych zawodów WKKW na całym świecie, co jest zasługą m.in. Romana Roszkiewicza, mecenasa tych zmagań. Ile wynosi pula nagród? Jak już wspomniano, uczestnicy zawalczą o łącznie 500 tys. złotych, z czego aż 100 tys. złotych trafi w ręce zwycięzcy międzynarodowego konkursu CCI4*-S. Poza tą rywalizacją nie zabraknie też innych starć o tym samym zasięgu (CCI4*-L, CCI3*-S, CCI2*-S, CCI1*-Intro oraz CCIYH2*-S dla młodych koni 6-letnich), a całość zostanie przeprowadzona w klasycznym formacie: czwartek i piątek to dni zarezerwowane na próby ujeżdżenia, w sobotę przyjdzie czas na ekstremalnie emocjonujące próby terenowe, a niedziela będzie dniem poświęconym na próby skoków oraz ceremonie dekoracji. Chwilę oddechu między kolejnymi starciami zapewnią liczne atrakcje dodatkowe, w tym np. pokaz woltyżerki (Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko), konkursy zaprzęgowe, gry i zabawy dla dzieci (m.in. Szamotulski Ośrodek Kultury) oraz stoiska z rękodziełem i akcesoriami jeździeckimi. 


Michael Jung (GER) w Baborówku Lista zakwalifikowanych duetów obejmuje ponad 160 zawodników i ponad 300 koni. Kto na pewno przyjedzie do Baborówka? Oto kilka przykładów: Julia Krajewski (GER)
mistrzyni olimpijska z Tokio (2020) i uczestniczka Światowych Igrzysk Jeździeckich w Tryonie (2018), Felix Vogg (SUI) – zdobywca srebra na Mistrzostwach Świata Młodych Koni (2016) oraz reprezentant Szwajcarii podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016) i Tokio (2020), Michael Jung (GER) – obecnie drugi najlepszy WKKW-ista świata wg FEI, złoty medalista  zarówno Igrzysk Olimpijskich (2012, 2016), jak i Światowych Igrzysk Jeździeckich (2010), a ponadto rekordzista prestiżowych zmagań Land Rover Kentucky Three-Day Event (zawodnik uzyskał tam sensacyjny wynik – 20,1); Andreas Dibowski (GER) – drużynowy mistrz Europy (2011, 2013) i członek najlepszej ekipy Igrzysk Olimpijskich w Hongkongu (2008), Mateusz Kiempa (POL) – najlepszy polski WKKW-ista wg Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i podwójny srebrny medalista Mistrzostw Polski Seniorów WKKW (2021, 2019). Przydatne linki:

Strona internetowa Festiwalu Jeździeckiego Baborówko  

Zgłoszenia  

Program  

Mapa terenu 

Wyniki na żywo 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. mat. organizatora, Dava Palej Timeless Photography, M&R Photo