Cavaliada Sopot 2022: Niezbędnik kibica

Data publikacji: 2022-01-19
Jarosław Skrzyczyński (POL) & Quick Step, fot Dava Palej Timeless Photography
Jarosław Skrzyczyński (POL) & Quick Step podczas Cavaliady Warszawa 2021Już wkrótce rozpocznie się sopocki etap Cavaliady Tour 2021/2022, dlatego to odpowiedni czas na zapoznanie się z naszym „Niezbędnikiem kibica”! Znajdziecie w nim m.in.: wskazówki dotyczące dojazdu, mapkę obiektu, program, listy zawodników, garść informacji dla osób niepełnosprawnych czy też kilka słów o transmisji, punktach gastronomicznych i szatni.


Ergo Arena w SopociePODSTAWOWE INFORMACJE 

Nazwa: Cavaliada Sopot 2022

Termin: 20-23 stycznia 2022 r. 

Adres: Ergo Arena (plac Dwóch Miast 1) 

CZYM JEST CAVALIADA? 

Cavaliada to wielkie wydarzenie jeździeckie, które cieszy się ugruntowaną pozycją w polskim kalendarzu zawodów. Za zawodnikami i kibicami już połowa sezonu – po Warszawie (11-14 listopada 2021 r.) i Poznaniu (16-19 grudnia 2021 r.) czas na Sopot (20-23 stycznia 2022 r.), a następnie Kraków (17-20 lutego 2022 r.), gdzie odbędzie się wielki finał. Program najbliższych rozgrywek obejmie rywalizację w skokach przez przeszkody, powożeniu, ujeżdżeniu i WKKW, jak również liczne pokazy oraz inne atrakcje dodatkowe. Każda odsłona Cavaliady to walka o dodatkowe punkty rankingowe, dzięki którym będzie możliwe wyłonienie zwycięzców poszczególnych konkurencji. 

DOJAZD I PARKING

Istnieje wiele możliwości zorganizowania sobie dojazdu do Ergo Areny. Kierowcy mogą skorzystać z poniżej mapki, a ponadto do wyboru są także następujące opcje: Szybka Kolej Miejska, komunikacja miejska – tramwaje (nr 2, 4 i 5 – przystanek Gospody/Pomorska, nr 6 i 8 – przystanek Osiedle Wejhera) oraz autobusy (nr 148, 227,  N12 i  N13 – przystanek Gospody/Gdańsk, nr N4 – przystanek Jelitkowo/Gdańsk), a także trolejbus (nr 31). Rowerzyści będą mogli skorzystać z monitorowanego parkingu rowerowego, który znajduje się na terenie Ergo Areny. 
Parking będzie nieczynny ze względu na konieczność m.in. zorganizowania w tym miejscu zaplecza technicznego, rozprężalni i magazynu. 

MAPKA OBIEKTU

W poruszaniu się po Ergo Arenie na pewno pomoże poniższa mapka, na której zaznaczono wszystkie najważniejsze miejsca, w tym np. wejścia czy kasy. 
Za to będąc już w środku, warto rzucić okiem na poniższą mapkę rozmieszczenia siedzisk dla publiczności.
PROGRAM

Wszystko rozpocznie czwartkowy konkurs małej rundy (7:45), a zakończą niedzielne pokazy organizowane przez La Pattat Dutka & Franczak Horse Show (17:30). Program jak zwykle jest bogaty i zróżnicowany, dlatego na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie – szczegółową rozpiskę można znaleźć TUTAJ.

ZAWODNICY

Do udziału w zawodach CSI2* zakwalifikowano 230 duetów z 11 państw (Austrii, Danii, Estonii, Finlandii, Niemiec, Grecji, Łotwy, Litwy, Polski, Rosji i Szwecji) – w tej części zmagań wystąpią m.in.: Andrius Petrovas (LTU) Gunnar Klettenberg (EST), Vladimir Beletskiy (RUS) czy Jarosław Skrzyczyński (POL), którzy z pewnością zrobią wszystko, by zdobyć dodatkowe punkty do rankingu Cavaliada Tour. Pełną lista przyjętych skoczków można zobaczyć TUTAJ, a ponieważ Cavaliada to nie tylko skoki przez przeszkody, pozostałe listy są dostępne tutaj: WKKW (TRAF Eventing Tour), powożenie (Cavaliada Driving Tour) i ujeżdżenie (Cavaliada Dressage Tour).


Julia Gillmaier (POL) & Ding Dong (Diarado x Stalypso) w Poznaniu (2021)LISTY STARTOWE I WYNIKI 

Wszystkie listy startowe oraz wyniki będą publikowane na bieżąco na stronie zawodykonne.com, a szczegółowe podsumowania najważniejszych konkursów (np. Grand Prix w ujeżdżeniu i skokach) będzie można znaleźć w naszej  zakładce Cavaliada 2021/2022.

UDOGODNIENIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Infrastruktura Ergo Areny jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wśród udogodnień można wymienić np.: wyznaczone miejsca na parkingu (od strony ul. Łokietka) wraz z oznakowanym dojazdem, wygodne wejście (B3), odpowiednio przygotowane miejsca na trybunach (kondygnacja III, sektory: 306, 312, 318, 324), łazienki (kondygnacja III – 4 toalety, kondygnacja I – 4 toalety) czy możliwość bezpłatnego wypożyczenia urządzeń audio wspomagających słuch (aby to zrobić, należy wypełnić FORMULARZ i wysłać go na ten adres e-mail: info@ergoarena.pl).
CAVALIADOWE GADŻETY 

Gadżety z logo Cavaliady nie są jedynie zwykłymi pamiątkami, ponieważ z powodzeniem sprawdzają się również w życiu codziennym – m.in. plecaki, bluzy, czapki czy koszulki będą przydatne także po zakończeniu zmagań w Sopocie, szczególnie że wszystkie oferowane produkty wykonano z materiałów wysokiej jakości. Pełna oferta sklepu jest dostępna TUTAJ

TRANSMISJA

Wybrane konkursy będą transmitowane na kanale TVP Sport (plan jest dostępny TUTAJ), a wszystkie elementy programu będzie można śledzić na stronie  live.cavaliada.pl.


Ilona Janas (POL) & Zi-Zi Top (Zidane Velvet x Aromats) w Warszawie (2021)SZATNIE

Szatnie znajdują się na czterech poziomach hali, a łącznie przygotowano tu aż 4 tys. numerków. Pozostawienie swoich rzeczy nie jest obowiązkowe, jednak z pewnością poprawi komfort uczestnictwa w wydarzeniu. Pozostawienie jednej sztuki nakrycia kosztuje 5 zł, przy czym nie ma możliwość zapłacenia kartą (w grę wchodzi tylko gotówka).

PUNKTY GASTRONOMICZNE

Punkty gastronomiczne są rozsiane po całym terenie Ergo Areny, dlatego dotarcie do nich nie będzie kłopotliwe czy skomplikowane. Spożywanie posiłków jest dozwolone jedynie w wyznaczonych miejscach. 


Piotr Mazurek (POL) & Peloponez, Blizard, Jaśmin oraz Inwencja

Przydatne linki:

Nasza zakładka CAVALIADA

Strona internetowa Cavaliady  

Program i plan transmisji 

Cavaliada na Facebooku 

Strona wydarzenia na Facebooku

Wyniki na żywo

Instagram Cavaliady 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography