Siedziba FEI ozdobiona jubileuszową wersją rzeźby konia

Data publikacji: 2021-11-30
Rzeźba konia wykonana na 100-lecie FEI, fot. FEIPonieważ w tym roku
Międzynarodowa Federacja Jeździecka (FEI) obchodzi swoje 100-lecie, co jakiś czas pojawiają się informacje o kolejnych formach świętowania tego jubieluszu – tym razem Zarząd FEI pochwalił się nową wersją rzeźby konia, która zdobi dach siedziby tej instytucji.


Rzeźba z bliskaObecną siedzibą Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej jest HM King Hussein I Building – budynek stał się własnością FEI w 2011 r., kiedy to księżniczka Haya bint Hussein (szefowa FEI w latach 2006–2014) sprezentowała go instytucji. Obchody 100-lecia skłoniły Zarząd FEI do „odświeżenia” białej rzeźby konia, która zdobi dach – tak opisała to Sabrina Ibáñez, sekretarz generalna FEI: „Szukaliśmy wyjątkowego sposobu na uczczenie naszego stulecia, a Biały Koń jako punkt centralny stał się naturalnym wyborem”. 


Ludovilk Myers przy pracy 
Za nową odsłoną rzeźby stoi Ludovilk Myers, francuski mistrz graffiti. Artysta inspiruje się kulturą uliczną, miał swoje wystawy w Paryżu, Monachium i Zurychu, a jego prace są kolorowe i zabawne, dzięki czemu stanowią przeciwwagę dla niekiedy szarej codzienności. Trzeba przyznać, że koń FEI świetnie się prezentuje! 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. FEI