Zarys harmonogramu nowego sezonu w Baborówku

Data publikacji: 2021-11-09
Skoki w Baborówku, fot. mat. prasowe


Przyszłoroczny sezon w Ośrodku Jeździeckim Baborówko (ul. Parkowa 1, 64-500 Szamotuły) będzie inny niż wszystkie dotychczasowe! Choć to miejsce nierozerwalnie kojarzy się się z WKKW, organizator zdecydował się rozszerzyć swoją ofertę również o zmagania w skokach przez przeszkody (Baborówko Jumping Show) i powożeniu (Baborówko Driving Show). Kiedy odbędą się najważniejsze wydarzenia? 


Nowy sezon w BaborówkuW nadchodzącym sezonie w Baborówku odbędą się aż 4 międzynarodowe imprezy jeździeckie w 3 różnych konkurencjach oraz szereg zawodów krajowych. Tak o planach na przyszły rok wypowiedział się Henryk Święcicki jr., dyrektor zawodów w Baborówku: „Rozwój sportu jeździeckiego i propagowanie jeździectwa jest dla nas bardzo ważne. Co roku podejmujemy nowe wyzwania, żeby zarówno kibicom, jak i zawodnikom dostarczać nowych wrażeń i sportowych emocji na najwyższym poziomie. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze, naszemu doświadczeniu oraz zaufaniu mecenasa zawodów, pana Romana Roszkiewicza, możemy realizować nowe pomysły i wdrażać kolejne plany. W tym roku jest to m.in. organizacja po raz pierwszy w Baborówku międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody oraz w powożeniu zaprzęgami. Ale to nie wszystko. Z myślą o organizacji zawodów w nowych konkurencjach jeździeckich budujemy kolejny plac kwarcowy z systemem podsiąkowym o powierzchni 12 000 metrów kwadratowych (120 m x 100 m) oraz nowe kompleksy przeszkód na potrzeby próby maratowej w zawodach zaprzęgowych”. 


Nadchodzący sezon w Baborówku obejmie już nie tylko zmagania w WKKW, ale i w powożeniu oraz skokachOŚRODEK JEŹDZIECKI BABORÓWKO – SEZON 2022


Equestrian Festival Baborówko (26-29 maja)

Wydarzenie będzie już jednocześnie wielkim otwarciem nowego sezonu. Tegoroczna odsłona EFB obejmie konkursy na poziomie CCI4*-L i CCI4*-S (w tej randze odbędą się np. Mistrzostwa Polski Seniorów WKKW), a pula nagród wyniesie 425 tys. złotych. 

Baborówko Jumping Show (1-3 lipca) 

Uczestnicy wezmą udział w konkursach na poziomie CSI2*, jak również CSIYH1* dla młodych koni, natomiast stawką będzie 250 tys. zł. 

Baborówko Driving Show (1-4 września)

W pierwszej odsłonie zawodów w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi i parokonnymi zawodnicy zawalczą o łącznie 340 tys. zł, a jednym z ważniejszych elementów programu będą zmagania w ramach Pucharu Narodów (CAIO4*-H4 i CAIO4*-H2). 

Baborówko Autumn Show (29 września-2 października)

Konkursy na poziomie CCI4*-S jak zwykle przyciągną szereg gwiazd WKKW z różnych zakątków świata,  ale wiele emocji zapewnią także finały Pucharu Polski WKKW. 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. i źródło cytatu: mat. prasowe