Saut Hermes Au Grand Palais 10-12.04.2015, Paryż

Data publikacji: 2015-04-09
Saut Hermes 2014 © Frédéric Chéhu

 

Znana francuska marka Hermès po raz 6-ty organizuje w Paryżu międzynarodowe zawody skokowe Saut Hermès au Grand Palais rozgrywane w randze - CSI5*. Tegoroczne odbędą się w dniach 10-12 kwietnia, a do rywalizacji zgłosili się czołowi jeźdźcy, których obecność gwarantuje najwyższy sportowy poziom wydarzenia. Do Paryża przyjadą m.in. zwycięzcy Grand Prix Hermes z ubiegłych lat: Marcus Ehning (2010,2014),  Christian Ahlmann (2011), Ludger Beerbaum (2013) oraz Katherina Offel (2012). Na liście zgłoszonych zawodników znalazł się także nowy lider Longines Ranking - Daniel Deusser

Łącznie w CSI5* wystartuje 40 zawodników z 19 krajów. Pełna lista zgłoszonych jeźdźców i koni jest dostępna poniżej.

 

Marcus Ehnin Cornado NRWNajlepsza para Prix Hermes 2014 - Marcus Ehning & Cornado NRW

 

Zawody rozgrywane są od początku w zabytkowym budynku Grand Palais - jest to wybudowane w 1900 r. centrum wystawiennicze, które rocznie gości ok. 40 różnych imprez i jest odwiedzane przez ponad 2 mln gości. Miejsce to swoją niezwykłość zawdzięcza prede wszystkim ciekawej architekturze - główna hala jest całkowicie przeszklona. Dodatkowym atutem Grand Palais jest lokalizacja - budynek jest usytuowany w paryskiej 8-mej dzielnicy tuż przy Alei Champs Elysees (Aleja Pól Elizejskich).

 

 

Saut Hermes 2015

 

W tym roku rozgerane zostaną również zawody CSIU25-A - dla młodych, utalentowanych zawodników. Podobnie jak w latach ubiegłych gospodarzem toru będzie bardzo znany "parkurmajster" - Frank Rothenberger.

Całe zawody będą transmitowane na żywo za pośrednictwem strony internetowej zawodów, a dodatkowo dwa najważniejsze konkursy - Saut HermèsGrand Prix Hermès, będą transmitowane "na żywo" także na dużym telebimie przed Paris Hôtel de Ville.

 

Przydatne linki:

 

źródło: fot.Frédéric Chéhu/, materiały prasowe sauthermes.com