Wałach Espoir wycofany ze sportu

Data publikacji: 2021-04-20
Pieter Devos (BEL) & Espoir (Surcouf de Revel x Laudanum) podczas FEI Jumping World Cup w Madrycie (2019), fot. FEI/Thomas Reiner
Pieter Devos (BEL) & Espoir (Surcouf de Revel x Laudanum) podczas FEI Jumping World Cup w Madrycie (2019)Wałach Espoir (Surcouf de Revel – Perle d'Or/Laudanum) to wielka duma Pietera Devosa (BEL), jednak teraz zawodnik podjął decyzję o wycofaniu już 17-letniego konia ze sportu. Espoir wciąż cieszy się dobrym zdrowiem, a od teraz będzie mógł w pełni cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem. 


Niezwykle wzruszające podsumowanie kariery sportowej wałacha Espoir (Surcouf de Revel x Laudanum)Dziś Pieter Devos znajduje się na 6. miejscu światowego rankingu FEI, a w dotarciu do czołówki skoczków pomógł mu właśnie Espoir, który pojawił się w jego stajni w 2015 r.
Belg i wałach wzięli udział w m.in. Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Tryonie (2018) czy finale FEI World Cup™ w Paryżu (2018), wywalczyli mistrzostwo Belgii (2016) oraz brąz w klasyfikacji drużynowej podczas finału FEI Nations Cup™ w Barcelonie, jak również odnieśli szereg zwycięstw w konkursach na poziomie 5 gwiazdek, w tym np. w Grand Prix w Ad-Dausze (2019). Warto dodać, że w ciągu całej swojej kariery Espoir zarobił ponad 1 mln euro!


Pieter Devos (BEL) & Espoir (Surcouf de Revel x Laudanum) podczas konkursu Baker Tilly Roelfs Trophy (2016)Espoir
jest całkowicie zdrowy i bardzo sprawny, ale Devos uznał, że już czas na zapewnienie mu wypoczynku. Informacja na ten temat pojawiła się na facebookowym profilu zespołu skoczka, a w komentarzach nie brak pochwał zarówno dla zawodnika, jak i konia.
Wałach pozostanie w stajni Devosa, a na koniec pozostaje przyłączyć się do życzeń spokojnego odpoczynku! 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. FEI/Thomas Reiner, źródło: Team Pieter Devos/Facebook