FischerRocana FST wycofana ze sportu

Data publikacji: 2021-04-13
Michael Jung & Fischerrocana fot Dava Palej Timeless Photography
Michael Jung (GER) & FischerRocana FST (Ituango x Carismo)Na instagramowym profilu Michaela Junga (GER) pojawiła się wiadomość o wycofaniu 16-letniej FischerRocana FST (Ituango – Rose II/Carismo) ze sportu. Duet przez lata robił wielkie wrażenie na jednych z najważniejszych zawodów świata w WKKW, jednak teraz przyszedł czas na to, by klacz rozpoczęła nowy etap w swojej karierze. 


#FFF; border: 0; border-radius: 3px; box-shadow: 0 0 1px 0 rgba(0,0,0,0.5),0 1px 10px 0 rgba(0,0,0,0.15); margin: 1px; max-width: 540px; min-width: 326px; padding: 0; width: calc(100% - 2px);">
Wpis Michaela Junga (GER)Michael Jung (GER)
& FischerRocana FST rasy DSP wywalczyli m.in. złoto podczas Mistrzostw Świata w Le Lion d'Angers (2011), srebro indyw. i złoto druż. na Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Caen (2012) czy srebro w trakcie Mistrzostw Europy w Strzegomiu (2017). Teraz WKKW-ista uznał, że 16-letnia klacz nie weźmie już udziału w żadnych zawodach, jednak we wspomnianym wpisie zdradził też plany na najbliższą przyszłość: „Wycofuję fischerRocana ze sportu. Jest w świetnej formie, więc już czas na to, by ta niezwykła klacz dała jakieś źrebaki. Dzięki za wszystko, Rocana”. 


Michael Jung (GER) & fischerRocana FST (Ituango x Carismo) podczas Rolex Kentucky Three-Day Event (2017)
Pozostaje trzymać kciuki za udaną i bezpieczną realizację planu! 


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless PhotographyKonie - zobacz rodowody

Fischerrocana FST (ex. Rocana I)