Nowe lokalizacje ME WKKW 2021 i 2023

Data publikacji: 2021-03-19
Ingrid Klimke (GER) podczas Longines FEI Eventing European Championships (2019), fot. Oliver Hardt/Getty Images for FEI)
Ingrid Klimke (GER) podczas Longines FEI Eventing European Championships (2019)Podczas wtorkowej (16 marca) wideokonferencji Międzynarodowa Federacja Jeździecka zatwierdziła lokalizacje najbliższych Mistrzostw Europy WKKW, a wszelkie decyzje w tej sprawie zapadły przy pełnym wsparciu Komitetu WKKW FEI i Europejskiej Federacji Jeździeckiej (EEF). Kiedy i gdzie odbędą wspomniane zawody?


MISTRZOSTWA EUROPY WKKW 2021 | Avenches (Szwajcaria), 23-26 września 2021 r.

Wśród kandydatów na gospodarzy pojawiły się też takie miejscowości jak Boekelo (Holandia) czy Montelibretti (Włochy), jednak ostatecznie wybór padł na Avenches (Szwajcaria). 


MISTRZOSTWA EUROPY WKKW 2023 | Haras du Pin (Francja), termin do ustalenia

Miejscowość miała zorganizować ME WKKW 2021 w dniach 11-15 sierpnia, jednak Międzynarodowa Federacja Jeździecka poprosiła organizatorów o przeniesienie zawodów na termin, który nie będzie tak blisko przesuniętych IO w Tokio (23 lipca-8 sierpnia 2021 r.) – znalezienie alternatywnej daty niestety nie wchodziło w grę, dlatego władze Haras du Pin postanowiły zrezygnować z przeprowadzenia zawodów w 2021 r., ale też od razu zaproponowały swoją kandydaturę na organizatora ME WKKW 2023 – Międzynarodowa Federacja Jeździecka przystała na takie rozwiązanie. 


A tak rezultaty wideokonferencji podsumowała Sabrina Ibañez, sekretarz generalna FEI: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tegoroczne Mistrzostwa Europy odbędą się w Szwajcarii. Po przełożeniu IO w zeszłym roku, Międzynarodowa Federacja Jeździecka odwołała ME w trzech konkurencjach olimpijskich, by można było skupić się na IO. Społeczność jeździecka wyraziła swój sprzeciw, co spowodowało zmianę decyzji”. tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Oliver Hardt/Getty Images for FEI