Cavaliada Winter Tour 2021: Niezbędnik kibica

Data publikacji: 2021-02-12
Jarosław Skrzyczyński (POL) & Chacclana fot Dava Palej Timeless Photography
Jarosław Skrzyczyński (POL) & ChacclanaZawody Cavaliada Winter Tour wystartują już 11 lutego br, dlatego to odpowiedni moment na zapoznanie się ze wszystkimi najważniejszymi informacjami na temat tych międzynarodowych zmagań. Jaki jest program, kto pojawi się na starcie i gdzie będzie można śledzić przebieg zawodów? Odpowiedzi można znaleźć poniżej! 


Plakat wydarzeniaPODSTAWOWE INFORMACJE

Nazwa: Cavaliada Winter Tour 

Termin: 11-14 lutego, 18-21 lutego

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie (ul. Głogowska 14)


Jarosław Skrzyczyński (POL) & Quick Step CZYM JEST CAVALIADA WINTER TOUR?

Cavaliada Tour to międzynarodowe zawody w skokach oraz innych konkurencjach, które są rozgrywane w Poznaniu, Lublinie, Krakowie i Warszawie – pandemia koronawirusa wymusiła odwołanie zeszłorocznego finału, a wciąż obowiązujące obostrzenia nie pozwoliły na przeprowadzenie otwarcia nowego sezonu, dlatego organizator postanowił stworzyć zawody Cavaliada Winter Tour, by w ten sposób wesprzeć spragnionych rywalizacji zawodników oraz zapewnić publiczności choć trochę sportowych emocji. Cavaliada Winter Tour to aż 2 tygodnie zmagań (11-14 lutego, 18-21 lutego) w skokach, powożeniu, dla młodych koni i w ramach Cavaliady Future, które odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, lecz bez możliwości obserwowania przebiegu zawodów z trybun – kibice będą mogli śledzić rywalizację dzięki transmisji online oraz na kanale TVP Sport.


Wiesław Sadowski (POL) & YH Dark, Dark, Nico oraz YH TopspeedDOJAZD

Tym razem jest to informacja tylko dla zawodników i ich zespołów, obsługi oraz innych osób, które otrzymały zgodę na udział w organizacji zawodów! Publiczność NIE zostanie wpuszczona na teren zawodów ze względu na obecnie obowiązujące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. 

Międzynarodowe Targi Poznańskie (ul. Głogowska 14) znajdują się w centrum Poznania, co w oczywisty sposób ułatwia dojazd na miejsce – niedaleko znajduje się dworzec PKP, jak również tramwajowe i autobusowe (rozkłady jazdy można sprawdzić TUTAJ), a na terenie obiektu jest też duży parking.
Wjazd będzie możliwy jedynie od strony bramy nr 7 (ul. Bukowska, naprzeciwko hotelu Sheraton) w ściśle określonych godzinach: 

I tura: 10 lutego (środa) – 16:00-22:00, 11-14 lutego (czwartek-niedziela) – 6:00-22:00;

II tura: 16 lutego (wtorek) – 16:00-22:00, 18-21 lutego (czwartek-niedziela) – 6:00-22:00. 

Każda osoba wjeżdżająca na teren zawodów będzie miała zmierzoną temperaturę (temperatura powyżej 37,5 st. C będzie równoznaczna z odmową wpuszczenia danej osoby), a kolejnym krokiem będzie weryfikacja dokumentów, w tym np. zaświadczenia wydanego przez powiatowego lekarza weterynarii o braku występowania chorób zakaźnych na obszarze, na którym przebywa koń. Ponadto na terenie zawodów będzie obowiązywał nakaz zasłaniania ust i nosa, wyjątkiem będą jedynie osoby poruszające się na koniu. Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.


PROGRAM 

Programy sportowe Cavaliady zawsze są bogate i różnorodne, a tym razem też nie będzie inaczej –  zawodnicy i ich konie sprawdzą się w konkursach dla młodych koni, w skokach, powożeniu lub w ramach Cavaliady Future (to konkursy dla najmłodszych skoczków). Najwięcej emocji z pewnością wzbudzą niedzielne (14 lutego, 21 lutego) zmagania Grand Prix na poziomie CSI2*W z przeszkodami o wys. 140-160 cm, a sama rywalizacja będzie zacięta ze względu na możliwość zdobycia cennych punktów do światowego rankingu FEI i zestawienia LEC Pucharu Świata. Pełny harmonogram Cavaliady Winter Tour można znaleźć tutaj:  I tydzieńII tydzień.


ZAWODNICY

Do zawodów w powożeniu zakwalifikowano 5 zespołów, w Cavaliadzie Future wystąpi 16 duetów w każdej turze, natomiast do części skokowej przyjęto 370 par z 15 krajów. Wśród gości spoza Polski pojawią się np.: Andrea Herck (ROU) – zdobywca złota druż. podczas Mistrzostw Bałkanów w Zagrzebiu (2018), Gunnar Klettenberg (EST) – kilkukrotny uczestnik finałów Pucharu Świata (2004, 2005, 2006 i 2011), Sabrina Berger (GER) – triumfatorka Grand Prix CSI2* w Wiener Neustadt (2018), Andrius Petrovas (LTU) – wielokrotny mistrz Litwy, Laura Panele (LAT) – zwyciężczyni konkursu CSI2*-W w Tallinie (2019). Polacy na pewno zaprezentują zagranicznym kolegom wysoki poziom umiejętności skokowych, a na starcie pojawią się np. Jarosław Skrzyczyński (POL) i Krzysztof Ludwiczak (POL), czyli aktualni wicemistrzowie Polski, jak również skoczkowie z najwyższych miejsc rankingu PZJ. Wojciech Wojcianiec (POL), aktualny mistrz Polski, przyjdzie jedynie na drugą część zmagań, ponieważ wcześniej będzie potrzebował troszkę czasu na odpoczynek po przebytej operacji kolana.


Jan Vinckier & QantasKIBICOWANIE W DOMU (TRANSMISJA I GADŻETY)

Wszyscy wielbiciele Cavaliady są proszeni o pełne entuzjazmu kibicowanie w domu! Przebieg kolejnych konkursów będzie można śledzić dzięki cavaliadowej transmisji online (cennik można zobaczyc TUTAJ), a wybrane zmagania będą też pokazane na kanale TVP Sport. Szczegółowa rozpiska jest dostępna tutaj: I tydzieńII tydzień.

Do wspólnego oglądania warto zaprosić wszystkich domowników, poza tym nie zaszkodzi też przygotować swoje ulubione przekąski i napoje, a w stworzeniu odpowiedniej atmosfery na pewno pomogą cavaliadowe gadżety, które można zamówić TUTAJ
Przydatne linki:

Strona internetowa Cavaliady  

Wyniki na żywo 

Transmisja online i cennik

Cavaliada na Facebooku 

Strona wydarzenia na Facebooku 

Instagram Cavaliady 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography, mat. prasowe