Tor Wyścigów Konnych Służewiec 2021: Plan nowego sezonu!

Data publikacji: 2021-01-22
TWK Służewiec 2021, fot. TWK Służewiec


W środę (20 stycznia) prezes Toru Wyścigów Konnych Służewiec zatwierdził plan nowego sezonu, dlatego warto zapoznać się z właśnie opublikowanymi szczegółami! Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 18 kwietnia, a zakończenie wyznaczono na 14 listopada, co daje łącznie aż 52 dni wyścigowe, od razu uwzględniając wolne weekendy (5-6 czerwca oraz 10-11 i 17-18 lipca – wówczas, zgodnie z tradycją, wyścigi będą organizowane na sopockim hipodromie). Czego możemy spodziewać się w tym roku? Pełny plan nowego sezonu można znaleźć na końcu tego artykułu. 


Sezon 2021 w liczbachW nowym sezonie zobaczymy łącznie aż 451 wyścigów (260 dla koni pełnej krwi angielskiej, 160 dla koni arabskich czystej krwi, 20 dla kłusaków francuskich, 3 dla koni półkrwi i 8 gonitw płotowych), a nowością będą gonitwy płotowe, które po raz ostatni rozegrano w 2015 r., oraz gonitwa Tiwaiq Central European Arabian Derby dla 4-letnich koni czystej krwi arabskiej na dystansie 2000 metrów z pulą nagród w wysokości 119 000 zł (sponsorem będzie Polska AKF Sp. z o.o.). W tym roku ponownie nie zabraknie współpracy z wrocławskim Torem Partynice, by tym samym jak najskuteczniej popularyzować wyścigi konne, co jest kolejną dobrą wiadomością. Co jeszcze wiemy o nowym sezonie? Więcej na ten temat opowiedzieli: Bogdan Pukowiec, Dominik Nowacki, Marian Ziburske oraz Hubert Kulesza


Stefano Mura & Quibou (Air Chief Marshal x Invincible Spirit)Bogdan Pukowiec, Członek Zarządu Totalizatora Sportowego
: „Totalizator Sportowy od 2008 roku towarzyszy Wielkim Chwilom na Torze Służewiec. Liczymy, że wiele z nich wciąż przed nami! Dla Totalizatora Sportowego 2021 to rok świętowania wyjątkowego Jubileuszu 65-lecia istnienia Spółki. W DNA naszej firmy od samego początku jest aktywne wspieranie rozwoju polskiego sportu oraz sportowców. Każdego roku Totalizator Sportowy przekazuje środki na modernizację infrastruktury wyścigowej i organizację rywalizacji sportowej na torach wyścigowych w Polsce. W tym sezonie będą kontynuowane także projekty marketingowe, takie jak Służewiec iTV, Wyścig o folbluty czy cykl Women Power Series, które mają na celu popularyzację wyścigów wśród jak najszerszej publiczności. Jestem przekonany, że czeka nas kolejny świetny sezon na Torze Wyścigów Konnych Służewiec”. 


Kamil Grzybowski & Nemezis (Sea the Stars x Redoute’s Choice)Dominik Nowacki, dyrektor zarządzający Torem Wyścigów Konnych Służewiec: „Liczę, że pod względem sportowym będzie to rok pełen interesujących gonitw, cudownych zwycięstw i niespodziewanych rozstrzygnięć. Dzięki zaangażowaniu Partnerów Toru, którzy towarzyszą nam od lat, jak i tym, którzy dołączyli w tym roku, pula nagród zostanie zwiększona o nagrody dodatkowe. Procesy negocjacyjne są w ostatniej fazie, więc szczegółowe informacje będziemy mogli podać już wkrótce. Doświadczeni przez trudny, ubiegły rok staliśmy się jako środowisko wyścigowe silniejsi, a Totalizator Sportowy jako organizator ma jeszcze więcej motywacji, aby promować piękną wyścigową pasję”.


Szczepan Mazur & Hipop de Loire (American Post x Muhtathir)Marian Ziburske, prezes Westminster Unternehmensgruppe: „Jako Główny Sponsor Toru Wyścigów Konnych Służewiec wchodzimy w nowy sezon z dużym optymizmem. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie w tę współpracę potwierdzi stabilną pozycję wyścigów konnych po trudnym 2020 roku. Polska jest w tej chwili jednym krajem, w którym wysokość nagród pieniężnych w gonitwach utrzymała się na tym samym poziomie. Chcemy kontynuować i podtrzymać tę stabilność, dlatego w tym sezonie nagrody dodatkowe ufundowane przez Westminster w gonitwach Westminster Wiosenna, Westminster, Rulera i Westminster Derby pozostaną niezmienione. Co więcej, dodajemy do nich międzynarodową gonitwę Westminster Liry dla 3-letnich klaczy, w której podwyższymy pulę nagród o 20%. Trzymamy kciuki za powrót kibiców na tor wyścigowy i cieszymy się na kolejny wspólny sezon”.


Martin Srnec & Plontier (Planteur x Slickly)Hubert Kulesza, dyrektor generalny i pełnomocnik Spółki Polska AKF
: „Z przyjemnością i satysfakcją chciałbym poinformować, że Al Khalediah Polska, we współpracy z Totalizatorem Sportowym, PKWK,  TW Służewiec, TW Partynice i TW Sopot, wprowadza kolejny program sponsoringowy pod nazwą Al Khalediah Racing Festival 2021, na który złoży się łącznie 9 gonitw, z czego siedem zostanie rozegranych w Warszawie, i po jednej we Wrocławiu i Sopocie. Mam nadzieję, że nasze działania będą dobrze służyły dalszemu rozwojowi wyścigów koni arabskich w Polsce, które już dziś są wysoce cenione na świecie, ze względu na profesjonalną organizację, jak i poziom sportowy”. 


Uczestniczki gonitwy Women Power Series

Pełna rozpiska nowego sezonu jest dostępna TUTAJtekst i opracowanie: equista.pl, źródło: mat. prasowe, fot. TWK Służewiec