Kadra Narodowa 2021: Wybrano trenera młodzieżowej KN!

Data publikacji: 2021-01-13
Skoki przez przeszkody, fot. pixabay.com


Polski Związek Jeździecki ogłosił wyniki konkursu na trenera młodzieżowej Kadry Narodowej w skokach przez przeszkody, który ogłoszono 21 grudnia 2020 r. – na to stanowisko wybrano Kajetana Wałeckiego, a wybór był niemal jednogłośny (4 głosy za, 1 przeciw). 


Kajetan Wałecki urodził się w Gdyni, a z jeździectwem jest związany od 20 lat. Ukończył studia II stopnia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, rozwijając swoją karierę zarówno jako sportowiec, jak i szkoleniowiec. Należy do ZKS Drzonków, natomiast wśród jego największych sukcesów można wymienić wieloletnie członkostwo w Kadrze Narodowej (WKKW), czterokrotne uczestnictwo w Mistrzostwach Europy oraz zdobycie dwóch medali na Mistrzostwach Polski. Doświadczenie w trenowaniu innych zbierał w Polsce, Niemczech i Hongkongu – szkoleniem najmłodszych polskich zawodników zajmuje się od 2017 r. (jego podopieczni zdobyli dotąd 6 medali MP), z kolei w Hongkongu m.in. trenował Juniorów (WKKW). 


Informacja o wyborze nowego trenera pojawiła się w uchwale nr U/3057/1/E/2020 z 11 stycznia 2021 r., którą można przeczytać TUTAJtekst i opracowanie: equista.pl, źródło: PZJ, fot. pixabay.com