Nie żyje Izabela Grochowina

Data publikacji: 2021-01-04
Nie żyje Izabela Grochowina, fot. Kamila TworkowskaOdeszła zaledwie 23-letnia Izabela Grochowina, reprezentantka Klubu Jeździeckiego Leśna Wola i prawdziwa pasjonatka koni oraz jeździectwa. Przyczyną śmierci młodej amazonki były poważne obrażenia, jakie odniosła w wyniku wypadku na terenie podkrakowskiego klubu.


Izabela Grochowina urodziła się 10 lipca 1997 r., a jeśli chodzi o jeździectwo, to śmiało można powiedzieć, że miała je we krwi. Bardzo intensywnie brała udział w kolejnych zawodach, za to wśród ważniejszych występów na pewno warto wyróżnić zajęcie 5. miejsca w finale Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców w Jakubowicach (2016) czy wywalczenie 3. miejsca w konkursie Venus vs Mars, który rozegrano w ramach Cavaliady w Poznaniu (2016). W obydwu wspomnianych przypadkach amazonka wystartowała wraz z 15-letnim wałachem Cartier (Fair Play Coudreau – Casablanca/Elvis), będącym Jej dumą również ze względu na samodzielne wytrenowanie zwierzęcia do poziomu 145 cm. 


W wyniku nieszczęśliwego wypadku i mimo wszelkich prób ratowania tej młodej amazonki Izabela Grochowina odeszła 1 stycznia 2021 r. 


Ta smutna wiadomość obiegła najróżniejsze media, a tak amazonkę pożegnał Małopolski Związek Jeździecki

Małopolski Związek Jeździecki, wraz z całą jeździecką rodziną, żegna naszą koleżankę, zawodniczkę Izabelę Grochowinę, która odeszła od nas w jakże młodym wieku, w wyniku tragicznego zdarzenia.

Iza Grochowina zaliczała się w ostatnich latach do grona najzdolniejszych młodych amazonek w konkurencji skoków. Odniosła wiele sukcesów na arenach krajowych a także za granicą. 

Sport jeździecki był Jej pasją i wypełniał całe życie. Iza była ceniona i bardzo lubiana za swoją skromność i miłość do zwierząt.


W imieniu całej redakcji prosimy Rodzinę oraz przyjaciół Izabeli Grochowiny o przyjęcie najszczerszych kondolencji. 


tekst i opracowanie: equista.pl, źródło cytatu: Małopolski Związek Jeździecki, fot. Kamila Tworkowska/Sweetieisafruit