Cavaliada Warszawa 2015: CSI3* - lista zawodników

Data publikacji: 2015-03-05
Ales Opatrny & Zandiro, fot. Oliwia Chmielewska
 Ales Opatrny & Zandiro - najlepsza para Grand Prix Cavaliada Warszawa 2014

 

Za tydzień, w dniach 12-15 marca na warszawskiej hali Torwar rozpocznie się Cavaliada Warszawa zamykająca cykl Cavaliada Tour 2014/2015. Dwa dni temu pisaliśmy o jeźdźcach zgłoszonych do udziału w Ogólnopolskich Zawodach Ujeżdżeniowych (HZO-A), które zostaną rozegrane w jej trakcie. Wczoraj organizatorzy opublikowali oficjalną listę zawodników zgłoszonych do międzynarodowych zawodów skokowych CSI-3*-W rozgrywanych jako Finał Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej

 

Martin Dinesen NeergaardDo Warszawy przyjedzie m.in. 8. zawodnik MEMJ z 2012 roku, Duńczyk Martin Dinesen Neergaard

 

Felix HassmannDo Warszawy przyjedzie także Niemiec, Felix Hassmann, który w 2014 roku wygrał m.in. Finał Średniej Rundy

 

Chęć przyjazdu wyraziło 82 zawodników, z 15 krajów, którzy do Warszawy przywiozą 159 koni. Wśród nich dominują Polscy zawodnicy, ale nie zabraknie też interesujących zawodników zagranicznych. Na warszawskim Torwarze wystartują m.in. Duńczyk - Martin Dinesen Neergaard 8. zawodnik MEMJ z 2012 roku, zwycięzca Grand Prix Poznania z 2014 r. – Felix Hassmann (GER), oraz reprezentant Turcji Derin Demirsoy, który w 2013 roku wraz z drużyną zwyciężył w konkursie Pucharu Narodów podczas CSIO Sopot.

 

Kristaps NeretnieksKristaps Neretnieks – młody łotewski zawodnik od kilku sezonów plasuje się w pierwszej 100 rankingu FEI.
Do Warszawy zawodnik przywiezie m.in. ogiera Caramsin, na którym startował w Finale PŚ w Lyon.

 

Najważniejszym punktem sportowej Cavaliady Warszawa 2015 będzie Finał PŚ Ligi Europy Centralnej. O punkty do rankingu Pucharu Świata będą walczyć czołowi zawodnicy Ligi Europy Centralnej – m.in. Gunnar Klettenberg (EST), Kristaps Neretnieks (LAT) oraz zwycięzca GP Lublin 2015 - Andis Varna (LAT). Faworytem do zwycięstwa w konkursach DR może być również ubiegłoroczny zwycięzca Grand Prix – Ales Opatrny (CZE).

 

Michał KaźmierczakMichał Kaźmierczak & Stakorado – prezentują ostatnio świetną formę i na pewno będą się liczyć w walce o punkty PŚ

 

Do Warszawy przyjedzie też liczna grupa zawodników polskich – w konkursach Dużej Rundy na pewno będą się liczyć Jarosław Skrzyczyński i Michał Kaźmierczak. Ten drugi ma wciąż realną szansę na udział w Finale Pucharu Świata, który w połowie kwietnia zostanie rozegrany w Las Vegas. Na Torwarze wystartują także młodzi zawodnicy – m.in. Julia Przeździęg (18. miejsce ME Dzieci w 2014r.), Zuzanna Gowin (Złota medalistka MPMJ 2014) czy Janina Strzałkowska (2. miejsce Finał Średniej Rundy, Cavaliada Lublin 2015).

 

Lista zgłoszonych zawodników CSI3*

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl