Wielka Warszawska 2020: Ważna decyzja w sprawie udziału widzów

Data publikacji: 2020-10-08
Wielka Warszawska, fot. TWK Służewiec/Facebook

Najbliższa odsłona Wielkiej Warszawskiej odbędzie już 11 października na Torze Wyścigów Konnych Służewiec (ul. Puławska 266, 02-684 Warszawa), jednak niestety organizator zdecydował się wprowadzić ważną zmianę – Zarząd Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. wydał oświadczenie, w którym poinformował o zamknięciu toru dla publiczności. Pełna treść dokumentu znajduje się poniżej.


Szanowni Państwo,

z przykrością obserwujemy dynamiczną zmianę sytuacji związanej z pandemią COVID-19 oraz przyrost zachorowań, zwłaszcza w województwie mazowieckim. Kierując się troską o dobro najwyższe, jakim jest ludzkie zdrowie, niezwłocznie przychylamy się do zalecenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 października 2020, dotyczącego zamknięcia torów wyścigów konnych dla publiczności. Zarząd Totalizatora Sportowego podjął decyzję, iż mitingi na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie będą odbywać się jak w niniejszym zaleceniu.

Powyższe działanie jest koniecznym środkiem zapobiegawczym, który na pierwszym planie stawia zdrowie i życie miłośników wyścigów konnych oraz całe środowisko jeździeckie. Nowe wytyczne wejdą w życie już od najbliższego dnia wyścigowego i dotyczą także naszego wyczekiwanego święta, jakim jest Wielka Warszawska.

Zamknięcie bram na Tor Służewiec dla publiczności przed tą historyczną gonitwą, która stanowi kulminacyjny punkt każdego sezonu, jest niewątpliwie trudną decyzją. Naszym priorytetem jest jednak zapewnienie najwyższego bezpieczeństwa w celu kontynuacji wyścigów konnych i utrzymania możliwości ich przebiegu do końca sezonu.

Wszystkie zakupione bilety, zarówno na Wielką Warszawską, jak i na pozostałe dni wyścigowe, zostaną zwrócone. O szczegółach poinformujemy Państwa w najbliższych dniach.   

Wyrażamy nadzieję, że ta trudna, aczkolwiek niezbędna decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

Zarząd Totalizatora Sportowego Sp. z o.o.
tekst i opracowanie: equista.pl, źródło: TWK Służewiec, fot. TWK Służewiec/Facebook