LOTTO Strzegom Horse Trials 2020: Ingrid Klimke (GER) i Yoshiaki Oiwa (JPN) górą!

Data publikacji: 2020-09-01
Ingrid Klimke (GER) & SAP Hale Bob OLD (Helikon x Noble Champion) w Strzegomiu, fot. FEI/Leszek Wójcik
Ingrid Klimke (GER) & SAP Hale Bob OLD (Helikon Xx x Noble Champion) w StrzegomiuTegoroczna odsłona
LOTTO Strzegom Horse Trials odbyła się w dniach 27-30 sierpnia br. na terenie Ośrodka Jeździeckiego Stragona (Morawa 36, 58-150 Strzegom), a sam program zawodów objął aż 11 konkursów, w tym np. Puchar Narodów, choć równie mocnymi elementami była także walka o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji indywidualnej oraz rywalizacja w zmaganiach CCI4*-L, czyli najwyższym poziomem trudności konkursie rozgrywanym podczas tych zawodów. 

Krótka prezentacja LOTTO Strzegom Horse Trials i wywiad z Marcinem Konarskim, dyrektorem zawodówZawody w Strzegomiu były szczególnie radosne dla Ingrid Klimke (GER)
aktualna mistrzyni Europy w WKKW przyczyniła się do zajęcia przez Niemców 1. miejsca w konkursie Pucharu Narodów, jak również wywalczyła najwyższą pozycję w klasyfikacji indywidualnej, potwierdzając swoją rewelacyjną formę. WKKW-istka & 16-letni wałach SAP Hale Bob OLD (Helikon Xx – Goldige/Noble Champion) wysunęli się na prowadzenie już w próbie ujeżdżenia, a zrzutka na parkurze i niewielkie przekroczenie normy czasu na krosie na szczęście nie odebrały duetowi szans na wygraną. Najwyżej punktowanym Polakiem okazał się Mateusz Kiempa (POL), który znalazł się na 4. miejscu, czyli tuż pod podium. 


CCIO4*-NC-S – Individual

1. Ingrid Klimke (GER) & SAP Hale Bob OLD – 28,1 

2. Ingrid Klimke (GER) & SAP Asha P –  30,2 

3. Merel Blom (NED) & Ceda N.O.P. – 30,4 

4. Mateusz Kiempa (POL) & Lassban Radovix – 36,8 

5. Andreas Dibowski (GER) & FRH Corrida – 37,1

6. Linda Algotsson (SWE) & Fair Spot – 37,3 

7. Beeke Jankowski (GER) & Tiberius 20 – 38,6 

8. Jordy Wilken (NED) & Burry Spirit – 38,7 

9. Raf Kooremans (NED) & Dimitri N.O.P.  – 39,2 

10. Joanna Pawlak (POL) & Fantastic Frieda – 42,0 

15. Jan Kamiński (POL) & Senior – 58,0 

18. Wiktoria Knap (POL) & Quintus 134 – 71,0

21. Michał Hycki (POL) & Moonshine – 74,3

Wyniki szczegółowe  


We wspomnianym na początku konkursie CCI4*-L rywalizacja była zacięta. Po przeprowadzeniu dwóch prób na prowadzeniu znalazła się Jonelle Price (NZL), ale następnie zawodniczka zaliczyła zrzutkę w trakcie próby skoków, co ostatecznie przełożyło się na zajęcie 2. miejsca wraz z 9-letnią klaczą Grappa Nera (Karandasj – Cetonette/Babalouba) i 3. pozycji z 13-letnim wałachem McClaren (Clarimo – Toni 1/Landjunge). Najwyższy stopień podium zajął Yoshiaki Oiwa (JPN), który wraz z 12-letnią klaczą Tullyoran Cruise JRA (Vriend – Tullyoran/Bahrain Cruise) nie popełnił żadnego błędu na parkurze, dzięki czemu nadrobił wcześniejsze straty i zdołał pokonać Nowozelandkę. O poziomie trudności tych zawodów najlepiej świadczy to, że Tim Price (NZL) – obecnie drugi najlepszy WKKW-ista świata wg FEI i złoty medalista Mistrzostw Świata w WKKW (2019) – znalazł się na 4. i 7. miejscu, a na uwagę zasługuje również wysoka pozycja Polki w tych niezwykle trudnych zmaganiach! Paulina Maciejewska (POL) & 11-letnia klacz Jangcy L (Pontifex – Ponita/Pluspunkt) zajęły 6. miejsce, co jest rewelacyjnym wynikiem! 


CCI4*-L 

1. Yoshiaki Oiwa (JPN) & Tullyoran Cruise JRA – 33.8 

2. Jonelle Price (NZL) & Grappa Nera – 34.5 

3. Jonelle Price (NZL) & McClaren – 37.8 

6. Paulina Maciejewska (POL) & Jangcy L – 61.9 

Wyniki szczegółowe 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. FEI/Leszek Wójcik