Zmarł Krzysztof Dyrek

Data publikacji: 2020-06-09
świeca foter.com


„Żegnaj, Przyjacielu!” – tymi słowami Jarosław Skrzyczyński (POL) pożegnał Krzysztofa Dyrka, który odszedł w wieku 64 lat. Panowie współpracowali ze sobą od lat, co zdecydowanie wpłynęło na to, że Skrzyczyński stał się jednym z najlepszych polskich skoczków. 

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że dziś odszedł Krzysztof Dyrek. Współpracowaliśmy od 14 lat, pierwszym koniem...

Opublikowany przez Jarosława Skrzyczyńskiego Poniedziałek, 8 czerwca 2020
Wpis na oficjalnym profilu Jarosława Skrzyczyńskiego (POL)Krzysztof Dyrek
był założycielem i właścicielem Stajni Sportowej Dyrek w Łomnicy. Umiejętnie łączył miłość do koni z biznesem, ponieważ chętnie wspierał rozwój karier różnych zawodników, w tym np. Piotra Morsztyna (POL) czy Jarosława Skrzyczyńskiego (POL), z którym współpracował od 14 lat – zaczęło się od powierzenia skoczkowi wałacha Godewind, a potem przyszedł czas na szereg innych koni, w tym m.in. klacz Chacclanę (Chacco Blue – Ramilana/Capilano), wałacha Inferno (Incolor – Politesse D Ete/Italic Des Salines)
, klacz Quintellę (Sanvaro – Courbette/Baloubet Du Rouet) czy nieodżałowanego wałacha Crazy Quicka (Chacco Blue – Doxanna/Quick Star)


Pogrzeb odbędzie się 12 maja (piątek) o godz. 13:00 na cmentarzu w Kowarach. W imieniu całej redakcji składamy rodzinie i bliskim Krzysztofa Dyrka najszczersze kondolencje. tekst i opracowanie: equista.pl, fot. foter.com