CHIO Aachen 2020: Wirtualna edycja zawodów

Data publikacji: 2020-05-29
CHIO Aachen digital, fot. CHIO Aachen


Jakiś czas temu pojawiła się informacja o 
odwołaniu tegorocznej edycji słynnych zawodów CHIO Aachen, ale już wtedy organizator zapowiedział, że trwają prace nad nietypowym projektem, a wkrótce pojawią się pierwsze wiadomości na ten temat – teraz już wiadomo, że chodziło o przygotowanie… wirtualnej odsłony zmagań! 


Odwołane zmagania miały odbyć się w dniach od 29 maja do 7 czerwca, ale wersję online zaplanowano na nieco późniejszy termin, tzn. od 4 do 9 sierpnia. Frank Kemperman, prezes Aachen-Laurensberger Rennverein e.V. (ALRV), powiedział, że: „Oczywiście nic nie zastąpi prawdziwych zawodów CHIO Aachen”, jednak zawody w formie online też zapowiadają się niezwykle emocjonująco!


Uczestniczenie w wirtualnych zawodach CHIO Aachen umożliwi specjalnie przygotowana aplikacja, która umożliwi zostanie m.in. sędzią, obejrzenie filmików z przejazdami zwycięzców oraz powtórek najciekawszych zmagań ostatnich lat (The Rolex Grand Prix, Mercedes-Benz Nations Cup, Deutsche Bank Prize), śledzenie wyników na żywo i bieżących komentarzy zawodników, a dodatkowo będzie też zawierać mnóstwo ciekawostek. 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. CHIO Aachen