Wznowienie działalności torów wyścigowych

Data publikacji: 2020-05-14
Wyścigi konne, fot Dava Palej Timeless Photography


Niedawno informowaliśmy o
wdrożeniu II etapu odmrażania sportu, a teraz przyszedł czas na III etap, który zakłada m.in. otwarcie sal i hal oraz wznowienie działalności torów wyścigowych. Jaką datę wyznaczono? Oto szczegóły: 


Od 16 maja wznowią działalność także tory wyścigowe koni i psów, bez udziału publiczności.

Przebywając na obiektach o charakterze otwartym, należy pamiętać o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa: zachowaniu dystansu społecznego, obowiązku zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy), weryfikacji uczestników (zgłoszenie do zarządcy liczby osób wchodzących na obiekt), dezynfekcji urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie, obowiązkowej dezynfekcji rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt czy korzystaniu z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcji po każdym użyciu. Zarazem nadal nie będzie możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC).

Miłośnicy gonitw wreszcie się doczekali! Tor Wyścigów Konnych Służewiec w końcu może otworzyć sezon – pierwsze gonitwy odbędą się już w dniach 16-17 maja, a do ich udziału zgłoszono aż 1229 koni. Transmisję na żywo będzie można obejrzeć za pośrednictwem Służewiec TV. 


Czas na otwarcie sezonu!

Przydatne linki: 

Program na 16-17 maja  

Spis koni 

Strona wydarzenia na Facebooku 

 


tekst i opracowanie: equista.pl, źródło cytatu: gov.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography, mat. prasowe