CSIO5* Sopot 2020: Odwołanie tegorocznej edycji!

Data publikacji: 2020-04-22
Wojciech Wojcianiec (POL) & Nacord Melloni fot Dava Palej Timeless Photography
Wojciech Wojcianiec (POL) & Nacord Melloni podczas CSIO5* Sopot 2018
Wciąż przychodzą informacje o odwoływaniu kolejnych zawodów – przyczyną nadal jest epidemia koronawirusa, a tym razem oświadczenie o anulowaniu zmagań pojawiło się na facebookowym profilu organizatora rywalizacji
CSIO5* Sopot. Oto pełna treść: 


Międzynarodowe Zawody CSIO w Sopocie to impreza z wieloletnią tradycją, przyciągająca co roku czołowych zawodników z całego świata, a także tysiące fanów jeździectwa. Niestety ten rok zdominowany został przez epidemię, a nie jak zawsze sportowe emocje. W tych okolicznościach musimy wziąć odpowiedzialność za zdrowie zawodników, publiczności, wolontariuszy oraz wszystkich innych osób zaangażowanych w organizację zawodów. Biorąc pod uwagę obecną sytuację w naszym kraju i reszcie świata oraz niepewność najbliższych miesięcy, kontynuowanie przygotowań, w czasie gdy wszystkie nasze siły powinny być skierowane na walkę z wirusem, byłoby nieodpowiedzialne.


Mając na uwadze powyższe, Komitet Organizacyjny CSIO Sopot 2020 podjął decyzję o odwołaniu tegorocznych zawodów, które miały się odbyć w dniach 11-14 czerwca.


Decyzja ta jest dla nas niezwykle trudna, ale mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się przetrwać ten czas i w konsekwencji wyjdziemy z tego silniejsi i w pełni gotowi na nowe wyzwania jakie postawi przed nami kolejna edycja zawodów CSIO Sopot 2021.


Komitet Organizacyjny

CSIO Sopot 2020


tekst i opracowanie: equista.pl, źródło: CSIOSopot/Facebook, fot. Dava Palej Timeless Photography