Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko najlepszym polskim klubem!

Data publikacji: 2020-03-01
Paweł Warszawski & Fuksja fot. Dava Palej/Timeless Photography
Paweł Warszawski (POL) & Fuksja (Contender Son x Island)Polski Związek Jeździecki
opublikował podsumowanie sezonu 2019, a na 1. miejscu rankingu klubów w konkurencji WKKW ponownie znalazło się Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko, które tym samym powtórzyło swój sukces z zeszłego roku. Pozycja lidera jest efektem uzyskania dobrych wyników przez zawodników oraz wytężonej pracy całego zespołu, za co należą się gratulacje!

Migawki z Horse Sale Show 2019, jednej z najważniejszych imprez organizowanych w Baborówku RANKING KLUBÓW WKKW 2019

1. Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko – 489 pkt

2. Jeździecki Klub Sportowy Dako-Galant – 449 pkt

3. Equikam Sp. z o.o. – 429 pkt

4. Konie Sportowe Gillmaier – 402 pkt

5. Zielonogórski Klub Sportowy – 384 pkt

6. Klub Jeździecki Pawlak Equestrian Wrocław – 304 pkt

7. Ludowy Klub Jeździecki Hippologia Strzegom – 269 pkt

8. Sportowy Klub Jeździecki WJ Piaseccy Equestrian – 243 pkt

9. Centrum Szkolenia Jeździeckiego Coval – 230 pkt

10. UKS ,,Vacat Eventing Sulbiny'' – 206 pkt

Festiwal Jeździecki Baborówko 2019 naszymi oczamiKlub słynie z Festiwalu Jeździeckiego Baborówko i Baborówko Horse Sale Show, które rokrocznie przyciągają zawodników i gości z zagranicy. Poza tym Stowarzyszenie jest chwalone za wysoki poziom organizacji oraz wysoką jakość infrastruktury. Oczywiście największą rolę odgrywają reprezentanci Baborówka, bez których nie byłoby tego wszystkiego! Najwyżej punktowanym zawodnikiem jest Paweł Warszawski (4. miejsce w rankingu ogólnym, 4. miejsce w rankingu seniorów), który w zeszłym roku przyczynił się do
wywalczenia drużynowego awansu do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Stowarzyszenie może pochwalić się jeszcze jedną osobą, która pojedzie do Tokio!  Jest nią Małgorzata Cybulska (18. miejsce w rankingu ogólnym, 5. miejsce w rankingu młodych jeźdźców), która swój indywidualny „bilet” na IO wywalczyła podczas Mistrzostw Europy w WKKW (2019). Tak ten podwójny sukces opisał Henryk Święcicki jr., wiceprezes Stowarzyszenia: „Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 to pierwsza od Igrzysk w Atenach z 2004 roku szansa na drużynowy start w konkurencji WKKW. Cieszymy się, że dwoje zawodników z Baborówka ma szansę być częścią tej drużyny, ale cierpliwie czekamy na decyzję trenera kadry narodowej co do składu ekipy, która wystartuje w Igrzyskach”.


Paweł Warszawski (POL) & Hatteria II (Huzar x Grey)Poza tym warto też wspomnieć o Gabrieli Kozłowskiej (16. miejsce w rankingu ogólnym, 1. miejsce w rankingu juniorów młodszych) – amazonka trenuje pod okiem wspomnianego już Pawła Warszawskiego, a lista jej sukces jest imponująca! Zadebiutowała podczas
młodzieżowych Mistrzostw Europy w WKKW (2019), na koncie ma złote medale zdobyte w ramach Mistrzostw Polski w WKKW juniorów (2019) i Pucharu Polski w WKKW w kat. juniorów młodszych (2019).
Przydatne linki:

Ranking klubowy (2019) 

Ranking wg kategorii wiekowych (2019)  

Ranking ogólny (2019) 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography