Mistrzostwa Polski Młodych Koni Strzegom 2019: Wkrótce start wydarzenia!

Data publikacji: 2019-09-18
Kamil Puliński & Frodo G (Fürst Romancier – Rising Sun/Rotspon), fot. Dava Palej
Kamil Puliński & Frodo G (Fürst Romancier – Rising Sun/Rotspon)

 

W dniach od 19 do 22 września odbędą się Mistrzostwa Polski Młodych Koni w skokach, ujeżdżeniu i WKKW – stawką będą tytuły mistrzowskie, o które zawalczy nieco ponad 180 koni w wieku od 4 do 7 lat. Gospodarzem rywalizacji we wszystkich wymienionych dyscyplinach będzie Ośrodek Jeździecki Stragona (Morawa 36, 58-150 Strzegom). 


Zapowiedź Mistrzostw Polski Młodych Koni 2019Zawody w aż 3 konkurencjach w jednym miejscu to ogromne wyzwanie organizacyjne, jednak taka formuła sprawdziła się podczas zeszłorocznych MPMK, dlatego teraz również zdecydowano się na takie rozwiązanie. Niezmienne jest to, że wydarzenie zawsze przyciąga świetnych zawodników, właścicieli koni oraz hodowców, ponieważ impreza daje możliwość podpatrzenia młodych i utalentowanych koni – obserwatorzy mogą ocenić ich predyspozycje sportowe oraz hodowlane. W tym roku na starcie zobaczymy nieco ponad 180 koni, w tym 95 w skokach (lista –
TUTAJ), 59 w ujeżdżeniu (lista – TUTAJ) oraz 30 w WKKW (lista – TUTAJ).


Oficjalny plakat MPMK 2019Na miejscu nie zabraknie zagranicznych sędziów – organizatorzy MPMK zdradzili już pierwsze nazwiska! Składy komisji uświetnią Jane Tolley (WKKW) oraz Boudewijn Schepers (skoki przez przeszkody). Jane Tolley przez 25 lat prowadziła ośrodek jeździecki, w którym przygotowywano zawodników do startów aż do poziomu olimpijskiego. Sama również jest amazonką, a do tego właścicielką koni, trenerką oraz oczywiście sędzią. Boudewijn Schepers to były jeździec, hodowca, doświadczony selekcjoner ogierów i klaczy rasy BWP, przewodniczący Komisji Księgi Stadnej BWP i niezwykle doświadczony sędzia młodych koni. Przez 5 lat podróżował po USA i Kanadzie, by przeprowadzać kontrolę tamtejszych koni, obecnie sędziuje czempionaty w skokach luzem. 

Przydatne linki: 

Wyniki na żywo – WKKW

Wyniki na żywo – skoki

Wyniki na żywo – ujeżdżenie

Nowe zasady kwalifikacji do MPMK 2019

Regulamin rozgrywania MPMK 2019 w skokach przez przeszkody

Regulamin rozgrywania MPMK 2019 w ujeżdżeniu tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography