Mistrzostwa Polski w ujeżdżeniu Radzionków 2019: Odliczanie do startu!

Data publikacji: 2019-09-12
Heiline's Zanzier (Blue Hors Zack – Danceline TS/De Niro), fot. Dava Palej Timeless Photography
Heiline's Zanzier (Blue Hors Zack – Danceline TS/De Niro)Miłośnicy polskiego ujeżdżenia mogą już rozpocząć wielkie odliczanie do rozpoczęcia tegorocznych Mistrzostw Polski w tej konkurencji! Zawody odbędą się w dniach od 13 do 15 września na terenie Cichoń Dressage (ul. Anieli Krzywoń 1, 41-922 Radzionków), a program obejmie szereg zmagań na różnych poziomach oraz konkurs na najlepszego… tancerza wśród gości!


Plakat MP w ujeżdżeniu Początkowo MP miały odbył się na początku lipca, jednak plany pokrzyżowało zagrożenie związane z wirusem EVA. Z tego względu koniecznie było wyznaczenie nowego terminu, o czym więcej pisaliśmy
TUTAJ. Po tych perypetiach organizatorzy mogli już zacząć przyjmować zgłoszenia, a ostatecznie zaakceptowano 92 z nich. Na miejscu na pewno pojawi się aktualna mistrzyni Polski w ujeżdżeniu, czyli Katarzyna Milczarek (podsumowanie MP 2018 jest dostępne TUTAJ) – przypomnijmy, że niedawno ogłoszono decyzję o wykluczeniu amazonki z członkostwa w Kadrze Narodowej (o przyczynach pisaliśmy TUTAJ). Publiczność będzie mogła śledzić przebieg Mistrzostw Polski, ale nie tylko! W tym samym czasie odbędą się również następujące wydarzenia: Puchar Polski Młodzików na Dużych Koniach, Zawody Ogólnopolskie, eliminacje MPMK oraz Cichoń Foals Auction (katalog i więcej informacji o aukcji można znaleźć TUTAJ). 


Podium MP w 2018 r., od lewej: Rishat Sabitov, Katarzyna Milczarek i Mateusz Cichoń MP to oczywiście przede wszystkim sport, ale nie zabraknie też rozrywek! Na piątek zaplanowano koncert zespołu Melissa Boys, do którego należą Paweł Sulej i Ireneusz Kozłowski. Ostatni z wymienionych jest dobrze znany przez miłośników np. Cavaliady, ponieważ pojawiał się tam jako zawodnik konkursów w powożeniu! Ireneusz Kozłowski to zresztą bardzo ciekawa postać – ukończył zootechnikę, na co dzień prowadzi ośrodek jeździecki, jest też trenerem koni i popularyzatorem powożenia (to on organizował np. HPP, Media Driving Cup czy Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia). W wolnych chwilach rysuje i maluje, a także angażuje się w działalność zespołu muzycznego. Wróćmy do listy atrakcji tej edycji MP! W sobotę odbędzie się afterparty, podczas którego o muzykę zadba DJ Sylwek. To nie wszystko, ponieważ goście będą mogli wziąć udział w… I Nieoficjalnych Ujeżdżeniowo-Tanecznych Mistrzostwach Polski! Popisy uczestników oceni komisja, w której składzie znajdą się zawodowy tancerz oraz sędzia ujeżdżenia. Jest jeszcze czas, by trochę poćwiczyć! :) 


Ireneusz Kozłowski & Wezyr, Walencja, Elton oraz Kabaret Jagodne podczas tegorocznej Cavaliady w Warszawie

 


Przydatne linki: 

Oficjalna strona internetowa Cichoń Dressage 

Strona wydarzenia na Facebooku 

Wstępny plan konkursów  

Lista zgłoszonych zawodników 

Wyniki na żywo


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. mat. prasowe, Łukasz Kowalski, Dava Palej Timeless Photography