ME Kuców Strzegom 2019: Podium WKKW zdominowane przez Brytyjczyków!

Data publikacji: 2019-08-19
Finn Healy (GBR) & Midnight Dancer, fot. Dava Palej Timeless Photography
Podwójny złoty medalista Finn Healy (GBR) & Midnight Dancer

To już koniec tegorocznych Mistrzostw Europy Kuców (FEI European Championships for Ponies; zapowiedź wydarzenia jest dostępna
TUTAJ), które odbyły się w dniach od 14 do 18 sierpnia br. na terenie Ośrodka Jeździeckiego Stragona (Morawa 36, 58-150 Strzegom) – program objął konkursy w aż 3 konkurencjach, a poniżej można zapoznać się z wynikami drużynowymi i indywidualnymi w WKKW. Na starcie nie zabrakło również reprezentantki Polski.

Julia Witkowska (POL) & Chester

W zmaganiach drużynowych udział wzięło 7 ekip (Dania, Francja, Holandia, Irlandia, Niemcy, Wielka Brytania oraz Włochy), a po próbie ujeżdżenia na prowadzenie wysunęła się drużyna Wielkiej Brytanii, która utrzymała ten wynik do samego końca – to właśnie Brytyjczycy stanęli na najwyższym stopniu podium i tym samym nikomu nie oddali zdobytego w zeszłym roku tytułu mistrzów Europy! 2. miejsce zajęli Francuzi, z kolei na 3. pozycji uplasowali się Irlandczycy.

Drużyna Wielkiej Brytanii: Finn Healy, Ibble Watson, Freya Partridge & Daisy Bathe

Mistrzostwa Europy Kuców 2019 – WKKW (wyniki drużynowe)

Ibble Watson (GBR) & Bookhamlodge Pennylane

Do rywalizacji indywidualnej dostało się 42 zawodników, w tym również Julia Witkowska & 19-letni wałach Chester (Cocky Man – Dorina) – w próbie ujeżdżenia Polka uzyskała wynik 38,8, co przełożyło się na zajęcie 36. miejsca, niestety podczas krosu, po odmowie skoku na przeszkodzie wodnej Julia Witkowska podjęła decyzję o rezygnacji z dalszego udziału. W tych zmaganiach los ponownie uśmiechnął się do Brytyjczyków! Złoty medal wywalczył mistrz Europy w klasyfikacji drużynowej Finn Healy (GBR) & 9-letni wałach Midnight Dancer (Ardgaineen Boy – Dawn Dancer), na 2. miejscu znalazła się Ibble Watson (GBR) & 9-letnia klacz Bookhamlodge Pennylane (Thorneyside The Terminator – Tireve Jewel/Tireve Tywysog Du), a 3. miejsce zajęła reprezentantka innego kraju, czyli Camilla Luciani (ITA) & 14-letni ogier Camelot Damgaard (Beaujolais – Castanie Damgaard/Sarnau Venture).

Podium Drużynowe ME WKKW Pony Strzegom 2019

Mistrzostwa Europy Kuców 2019 – WKKW (wyniki indywidualne)