Śmiertelny wypadek nastoletniej zawodniczki WKKW

Data publikacji: 2019-08-15
Iona Sclater (GBR), fot. Iona Sclater/Facebook
Iona Sclater (GBR)

 

W ostatnią niedzielę (11 sierpnia) zmarła Iona Sclater (GBR), nazywana „wschodzącą gwiazdą brytyjskiego WKKW”. Zawodniczka miała zaledwie 15 lat. 


Iona Sclater (GBR) w trakcie jednego z występów na zawodachIona jak zwykle trenowała u siebie w domu w Abington Pigotts (to wieś położona od 64 km od Londynu), lecz nagle spadła z konia. Rodzina zadzwoniła po pogotowie ok. godz. 11:30, a przybyli na miejsce lekarze desperacko walczyli o życie nastolatki. Niestety nie udało się… Zaledwie tydzień temu Iona opublikowała na Instagramie swoje zdjęcie z zawodów Frickley Park Horse Trials, na którym zapozowała z koniem Swatchy. Pod fotografią napisała: „Znajdźcie mi kogoś, kto będzie na mnie patrzył tak jak robi to Swatchy”. Przez ostatnie lata zawodniczka wzięła udział w wielu różnych zawodach, np. w Brand Hall Horse Trials (2017, 2018, 2019) czy Withington Manor Horse Trials (2017, 2019). 


#FFF; border: 0; border-radius: 3px; box-shadow: 0 0 1px 0 rgba(0,0,0,0.5),0 1px 10px 0 rgba(0,0,0,0.15); margin: 1px; max-width: 540px; min-width: 326px; padding: 0; width: calc(100% - 2px);">
Wyświetl ten post na Instagramie.

Find me someone who looks at me the way Swatchy does ❤️❤️thank you @adamfanthorpe for capturing these special moments #watermillrocks #devoucoux

Post udostępniony przez Iona Sclater (@ionasclater_eventing)

Ostatni wpis Iony na Instagramie
Rodzice Charles i Hetty oraz siostry Lara i Alicia są pogrążeni w żałobie, a na Instagramie Iony podziękowali wszystkim za wsparcie w tak trudnej sytuacji oraz dodali: „Charlie i Hetty mają nadzieję, że cała otrzymana energia zmieni się w coś pozytywnego, co będzie dziedzictwem Iony, choć oczywiście to wymaga czasu” . 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Iona Sclater/Facebook