ME Dzieci, Juniorów i Młodych Jeźdźców Zuidwolde 2019: Wyniki

Data publikacji: 2019-07-15
ME Dzieci, Juniorów i Młodych Jeźdźców Zuidwolde 2019, fot. FEI / Leanjo de Koster
Złota drużyna Holandii w kategorii Młodych Jeźdźców: Bas Moerings, Tom Schellekens, Rowen van de Mheen, Lars Kersten & Veronique Morsink 



Mistrzostwa Europy Dzieci, Juniorów i Młodych Jeźdźców
w skokach przez przeszkody były dobrym sprawdzianem dla najlepszych młodych skoczków naszego kontynentu – pamiętajmy, że za jakiś czas to być może oni będą święcić triumfy na parkurach całego świata! ME odbyły się w dniach od 9 do 14 lipca br. w Zuidwolde (NED), a wśród startujących nie zabrakło przedstawicieli naszego kraju (lista zawodników jest dostępna
TUTAJ). Jak wypadli młodzi zawodnicy? Poniżej prezentujemy wyniki drużynowe (Nations Cup) oraz indywidualne!



Podium ME w kategorii Dzieci klasyfikacji drużynowej: Niemcy, Holandia i Wielka Brytania





EUROPEAN JUMPING CHAMPIONSHIPS CH-J-YR 2019

European Championship – Children | Nations Cup 

1. Holandia – 0 

  • Emma Bocken & Dagma – 0/0/0/0
  • Thijmen Vos & Theo 149 – 4/(10)/(4)/(4)
  • Jorinde Dolfijn & Providence – 0/0/0/0
  • Finn Boerekamp & Gradini – 0/0/0/0

2. Niemcy – 0 

  • Tiara Bleicher & Daniels Jack S – 0/0/0/4
  • Tessa Leni Thillmann & 3Q Qadira – 0/0/( 8)/0
  • Romy Rosalie Tietje & Wild Cherry 6 – 4/0/0/(8)
  • Mikka Roth & Atthina – 0/0/0/-

3. Wielka Brytania – 2

  • Tabitha Kyle & Grennanstown Sarco Lux Hill – 0/0/0
  • Amelie Gachoud & Evito – 4/(4)/0
  • Chloe Lemieux & Freya – 0/1/(4)
  • Aimee Jane Jones & Zoverla – 0/1/0

6. Polska – 16

  • Laura Kłapińska & Captain – 0/(4)/(5)
  • Klara Kozioł & Rocky – 0/4/4
  • Iga Biegalska & Cardhu – 8/0/4
  • Daria Pietrzak & Monsun – 0/0/4

Wyniki szczegółowe 


Podium ME w kategorii Juniorów klasyfikacji drużynowej: Niemcy, Hiszpania i Irlandia

 



European Championship – Juniors | Nations Cup 

1. Hiszpania – 14.24

  • Maya De La Joya Fernandez-Longoria & Un Lord Du Rozel – 1.70/0/0
  • Mario Villapalos Rodríguez & Iroko Vd Brouwershoeve – 2.91/(12)/4
  • Theo Chulia Leduc & Farao Vd Eglantierheuvel – 6.56/0/(8)
  • Diego Ramos Maneiro & Texas De Trebompe – 1.63/4/0

2. Niemcy – 15.79 

  • Beeke Carstensen & Caretina – 6.70/0(4)
  • Anna Jurisch & Questo Vincitore – 5.90/(2)/1
  • Hannes Ahlmann & Nerrado – 8.01/1/0
  • Matthis Westendarp & Stalido – 2.09/0/0

3. Irlandia – 18.00

  • Jack Ryan & Essenar High Hopes – 2.08/(13)/(12)
  • Ciaran Nallon & Cloe GP Z – 7.44/5/4
  • Harry Allen & Dancing Queen Z – 1.66/4/0
  • Kate Derwin & AHG Whiterock Cruise Down – 1.26/0/0

10. Polska – 108.34

  • Dalia Lehmann & Quitoki – 7.42/5/(60)
  • Filip Lewicki & Corrado X – 5.62/4/12
  • Juliana Suska & Hassan Van De Wittemoere – 5.78/(14)/13
  • Aleksandra Kierznowska & Dior V – 2.94/0/60

Wyniki szczegółowe 


Podium ME w kategorii Juniorów klasyfikacji drużynowej: Belgia, Holandia i Niemcy




European Championship – Young Riders | Nations Cup

1. Holandia – 10.93

  • Bas Moerings & Fosther – 38.43/4/0
  • Veronique Morsink & Entrepreneur – 2.82/1/(1)
  • Lars Kersten & H-Cassino – 0.07/0/0
  • Rowen van de Mheen & Q Verdi – 3.04/(9)/0

2. Belgia – 12.11

  • Dieter Vermeiren & Kingston Town 111 Z – 0/0/(12)
  • Simon Morssinkhof & Vivolta De Gree – 4/0/8
  • Zoe Conter & Univers Du Vinnebus – 1/0/0
  • Gilles Thomas & Konak – 3/(4)/0

3. Niemcy – 13.19

  • Philipp Schulze Topphoff & Concordess NRW – 2.62/0/0
  • Leonie Böckmann & Label D´amour – 1.87/0/(8)
  • Max Haunhorst & Chaccara – 3.70/0/4
  • Cedric Wolf & DSP Chicitito – 4.36/(1)/1

Wyniki szczegółowe 


Podium ME w kategorii Dzieci klasyfikacji indywidualnej: Emma Bocken (NED, Tiara Bleicher (GER) & Aya Miteva (BUL)




European Championship – Children

1. Tiara Bleicher (GER) & Daniels Jack S – 0/36.20

2. Emma Bocken (NED) &  Dagma – 0/37.17 

3. Aya Miteva (BUL) &  S.I.E.C. Caro Ass – 0/37.67 

11. Klara Kozioł (POL) & Rocky – 8

16. Daria Pietrzak (POL) & Monsun – 9

(bez miejsca) Iga Biegalska (POL) & Cardhu – 8/0/4/-/-/-

(bez miejsca) Laura Kłapińska (POL) & Captain – 0/4/5/-/-/-

(bez miejsca) Maja Marchwicka (POL) & Szafir M – 12/8/0/-/-/-

Wyniki szczegółowe 


Podium ME w kategorii Juniorów klasyfikacji indywidualnej: Maya De La Joya Fernandez-Longoria (ESP), Kate Derwin (IRL) & Thibeau Spits (BEL)




European Championship – Juniors 

1 Kate Derwin (IRL) &  AHG Whiterock Cruise Down – 1.26

2. Maya De La Joya Fernandez-Longoria (ESP) & Un Lord Du Rozel – 1.70

3. Thibeau Spits (BEL) & Bellissimo Z – 4.00

(bez miejsca) Aleksandra Kierznowska (POL) &  Dior V – 2.94/0/60/-/-/-

(bez miejsca) Dalia Lehmann (POL) & Quitoki – 7.42/5/60/-/-/-

(bez miejsca) Filip Lewicki (POL) & Corrado X – 5.62/4/12/-/-/-

(bez miejsca) Juliana Suska (POL) & Hassan Van De Wittemoere – 5.78/14/13/-/-/-

Wyniki szczegółowe 


Podium ME w kategorii Młodych Jeźdźców klasyfikacji indywidualnej: Paloma Barcelo (ESP), Philipp Schulze Topphoff (GER) & Lars Kersten (NED)




European Championship – Young Riders

1. Philipp Schulze Topphoff (GER) & Concordess NRW – 2.62

2. Paloma Barcelo (ESP) & Ines – 5.76

3. Lars Kersten (NED) & H-Cassino – 8.07 

(bez miejsca) Olaf Klein (POL) &  First One – 18.43/19/40/-/-/-

(bez miejsca) Monika Grundkowska (POL) & Dhaha – 5.36/EL/-/-/-/-

Wyniki szczegółowe 


Złoty medalista Philipp Schulze Topphoff (GER)




 

Przydatne linki:

Strona internetowa European Jumping Championships CH-J-YR 2019

European Jumping Championships CH-J-YR 2019 na Facebooku

Strona internetowa CH De Wolden 

Wydarzenie na Facebooku 

Wyniki 

Transmisje 







tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Leanjo de Koster/FEI









 

Inspiracje

Facebook

Instagram