Olympia International Horse Show 2014: Dwa rekordy w dwa dni

Data publikacji: 2014-12-18
Charlotte Dujardin & Valegro fot. Kit Houghton/FEI
 Charlotte Dujardin & Valegro, fot. Kit Houghton/FEI

 

Wieczorem 17 grudnia na arenie hali Olympia ponownie występowali dresażyści. Kilkanaście minut po godzinie 21.00 rozpoczął się konkurs Reem Acra FEI World Cup Grand Prix Freestyle - czyli konkurs dowolony zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata. Wystąpiło w nim 14 par. 

W świątecznej atmosferze po kolejne zwycięstwo sięgnęła Charlotte Dujardin startująca na 12-letnim, fenomenalnym Valegro. Para ta od kilku sezonów prezentuje niewiarygodnie wysoki poziom i wciąż progresuje. Dowodem tego są dwa rekordy świata ustanowione w ciągu dwóch ostatnich dni - wtorkowy rekord Grand Prix  87,460% (pisaliśmy o nim TUTAJ) i środowy z Grand Prix Freestyle - 94,300%! Program dowolny zaprezentowany przez Charlotte w środę, 17 grudnia był bliski perfekcji. Jego wartość artystyczną jeden z sędziów ocenił na 99%, a w arkuszu ocen roi się od "dziesiątek". Maksymalne noty, od wszystkich sędziów, para Charlotte - Valegro otrzymała za harmonię pomiędzy jeźdźcem i koniem. Bardzo wysoko oceniono też zmiany w galopie, piruety w galopie, przejścia pasaż-piaff. Aż 32 ze 105 not w arkuszu Charlotte do te maksymlane czyli "10"!

 

Rekordowy przejazd Charlotte & Valegro

 

Pierwsze miejsce było poza zasięgiem rywali, ale o kolejne zawodnicy stoczyli emocjonującą walkę. Zwycięsko wyszedł z niej Holender, Edward Gal, który sam kiedyś bił rekordy świata, startując na fenomenalnym ogierze Totilas. Od jakiegoś czasu podstawowym koniem Edwarda jest wałach Glock's Undercover i to właśnie na tym koniu startował on w Londynie. Holenderska para uzyskała wynik 83,550%.

Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Niemiec - Jessica von Bredow-Werndl startująca na ogierze Unee BB. Przejazd tej pary oceniono na 80,725%. Wynik słabszy o zaledwie 0,4% uzyskał Carl Hester startujący na efektownym Nip Tuck. Trener Charlotte Dujardin zaprezentował świetny program z bardzo dobrze dobraną muzyką. Nip Tuck to na pewno bardzo przyszłościowy koń.

W klasyfikacji Reem Acra FEI World Cup prowadzą Niemki - Fabienne Lutkemeier i Jessica vom Bredow-Werndl. Charlotte Dujardin, jako zwyciężczyni tegorocznego finału ma automatycznie zagwarantowany start w nadchodzącym finale. Aby uzyskać prawo startu w Las Vegas musi jedynie wystartować w dwóch konkursach freestyle zaliczanych do cyklu Reem Acra FEI World Cup. 

 

 Powiązane linki

 

Dziś rano Charlotte udzielała jeszcze wywiadów, a tymczasem Valegro... :) Zobaczcie sami ;)

 
Post użytkownika Charlotte Dujardin.

 

 

fot. Kit Houghton/FEI