FEI World Cup™ Jumping 2019: Henrik von Eckermann najlepszy w Amsterdamie!

Data publikacji: 2019-01-28
Henrik von Eckermann (SWE) & Toveks Mary Lou w Amsterdamie, FEI/Arnd Bronkhurst

 

12. etap Longines FEI Jumping World Cup™ zakończył się zwycięstwem Henrika von Eckermanna (SWE)! Rozgrywki odbyły się w ramach Jumping Amsterdam w dniach od 24 do 27 stycznia br., a wśród oklaskujących Szweda nie zabrakło holenderskiej rodziny królewskiej.

 

Występ Henrika von Eckermanna (SWE) & Toveks Mary Lou

 

Ten etap Longines FEI Jumping World Cup™ był szczególny dla organizatorów – po kilku latach przerwy stolica Holandii znów mogła wykazać jako gospodarz, a dodatkowo obchodzono 60. edycję Jumping Amsterdam. Na starcie najważniejszego konkursu zobaczyliśmy 39 zawodników, do II nawrotu dostało się 8 skoczków. Występ zwycięzcy wywołał prawdziwe szaleństwo! Doping publiczność był niezwykle gorący, co wcale nie zaburzyło skupienia Szweda i jego klaczy. 13-letnia Toveks Mary Lou (Montendro – Pina-colada/Portland L) wspaniale poradziła sobie na parkurze, choć właściwie nie powinno to dziwić – przypomnijmy, że duet przyczynił się do wywalczenia srebrnego medalu drużynowego podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich 2018 (więcej TUTAJ). Zwycięstwo w Amsterdamie było ogromnym marzeniem Henrika von Eckermanna i celem na ten rok, a teraz już z pewnością nie może się doczekać kwietniowego finału, który odbędzie się w jego ojczyźnie. Rozgrywki obserwował król Niderlandów Wilhelm Aleksander (jest widoczny na powyższym nagraniu występu Szweda), przy czym trzeba przyznać, że jego reakcja była bardzo entuzjastyczna – powstał razem z innymi, by nagrodzić zwycięzcę brawami. 2. miejsce na podium w Amsterdamie zajęli Pius Schwizer (SUI) & 10-letni wałach Cortney Cox (Carlo – Eternety/Espri), a na 3. pozycji uplasowali się Daniel Deusser (GER) & 11-letni ogier Tobago Z (Tangelo Vd Zuuthoeve – Whoopie C/Mr Blue). Niemiecki zawodnik też na długo zapamięta ten etap Pucharu Świata – to właśnie po tym spotkaniu Deusser został nowym liderem rankingu ogólnego Longines FEI Jumping World Cup™!

 

Radość ze zwycięstwa!

 

Longines FEI Jumping World Cup™ w Amsterdamie, 27 stycznia

 

1. Henrik von Eckermann (SWE) & Toveks Mary Lou – 0/0; 33,01 s.

2. Pius Schwizer (SUI) & Cortney Cox – 0/0; 33,34 s.

3. Daniel Deusser (GER) & Tobago Z – 0/0; 33,54 s.

4. Kevin Staut (FRA) & For Joy van't Zorgvliet HDC – 0/0; 34,67 s.

5. Niels Bruynseels (BEL) & Gancia de Muze – 0/0; 35,09 s.

6. Rodrigo Giesteira Almeida (POR) & GC Chopin's Bushi – 0/0; 35,31 s.

7. Eric van der Vleuten (NED) & Wunschkind – 0/0; 36,04 s.

8. Malin Baryard-Johnsson (SWE) & H&M Indiana – 0/4; 38,81 s.

Wyniki szczegółowe

Ranking ogólny po spotkaniu w Amsterdamie

 

Henrik von Eckermann (SWE) & Toveks Mary Lou

 

Pius Schwizer (SUI) & Cortney Cox

 

Daniel Deusser (GER) & Tobago Z

 

 

 

A już niebawem odbędzie się 13. etap Longines FEI Jumping World Cup™, będący ostatnią odsłoną Pucharu Świata przed finałem. Zawodnicy należący do Ligi Europy Wschodniej zmierzą się ze sobą w Bordeaux (FRA) w dniach od 7 do 10 lutego br.

 

 

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. FEI/Arnd Bronkhurst

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Cortney Cox