Longines FEI World Cup™ Jumping 2018/2019: Triumf Deussera w Madrycie!

Data publikacji: 2018-11-27
Longines FEI World Cup™ Jumping 2018/2019: Triumf Deussera w Madrycie!
Daniel Deusser (GER) & Tobago Z  (Tangelo Vd Zuuthoeve – Whoopie C/Mr Blue)
 

6. etap Longines FEI World Cup™ Jumping 2018/2019 był wyjątkowo szczęśliwy dla Daniela Deussera (GER) – to właśnie ten zawodnik sięgnął po zwycięstwo w Madrycie, a przypomnijmy, że w tym sezonie wygrał też w Weronie (więcej na ten temat TUTAJ). Rywalizacja o Puchar Świata w skokach odbyła się podczas zawodów Madrid Horse Week, które rozegrano w dniach od 22 do 25 listopada br.

 

Piękny przejazd Daniela Deussera (GER) & Tobago Z w Madrycie

 

Choć 37-letni Daniel Deusser (GER) należy do światowej czołówki skoczków (obecnie zajmuje 7. miejsce w Rankingu Longines) i bardzo dobrze zna smak zwycięstwa, podczas odbierania nagrody w Madrycie wyglądał na trochę… stremowanego. Ta wygrana absolutnie nie zdziwiła publiczności – piękny i bezbłędny przejazd niemieckiego zawodnika zrobił wrażenie na wszystkich zgromadzonych! Deusser wystartował z 10-letnim ogierem Tobago Z (Tangelo Vd Zuuthoeve – Whoopie C/Mr Blue), o którym oczywiście wspomniał w krótkim wywiadzie po ogłoszeniu wyników: „Już w pierwszej sekundzie udało nam się odnaleźć odpowiedni rytm, a potem utrzymaliśmy go do końca przejazdu. Tobago jest bardzo ostrożny i skoczny, nigdy nie działa gwałtownie, a to bardzo pomaga w skokach, ponieważ nigdy się nie śpieszy, nawet jeśli jest pod presją – skok jest taki sam, niezależnie od tego, czy jedziesz szybko, czy powoli”. Na 2. miejscu uplasował się Steve Guerdat (SUI), a tym samym obronił pozycję lidera w rankingu ogólnym Longines FEI World Cup™ Jumping – tego sukcesu nie byłoby bez udziału 10-letniej klaczy Ulysse des Forets (Col Canto – Lavande Des Forets/Le Tot De Semilly). 3. miejsce wywalczyła Irma Karlsson (SWE), startująca z 10-letnią klaczą Ida van de Bisschop (Kashmir Van Schuttershof – Ode De Bellevue/Papillon Rouge). Irma ma dopiero 25 lat, ale już teraz może być świetnym przykładem dla przyszłych i obecnych (nawet starszych od niej!) jeźdźców. Zawodniczka chciała mieć pewność, że nigdy nie znajdzie się w sytuacji, w której ktoś nagle odebrałby jej konie, a tym samym możliwość startów w zawodach. Z tego powodu założyła własną działalność gospodarczą, by samodzielnie utrzymywać swoje konie i po prostu spać spokojnie. To nie wszystko, ponieważ dodatkowym źródłem zarobku Szwedki jest praca w sztokholmskim oddziale Securitas, czyli międzynarodowej… firmie ochroniarskiej.

  

Daniel Deusser (GER) z nagrodą

 

 

Longines FEI Jumping World Cup™  2018/2019 Western European League w Madrycie, 25 listopada 2018 r.

GRAN PREMIO IFEMA

 

1. Daniel Deusser (GER) & Tobago Z – 0/0; 46,73 s.

2. Steve Guerdat (SUI) & Ulysse des Forets – 0/0; 47,12 s.

3. Irma Karlsson (SWE) & Ida van de Bisschop – 0/0; 48,28 s.

4. Niels Bruynseels (BEL) & Delux van T & L – 0/0; 48,42 s.

5. Francois Jr Mathy (BEL) & Uno de la Roque – 0/0; 49,48 s.

6. Henrik von Eckermann (SWE) & Toveks Mary Lou – 0/4; 47,64 s.

7. Pieter Devos (BEL) & Claire Z – 0/4; 49,21 s.

8. Eric Van der Vleuten (NED) & Zigali P S – 0/8; 48,08 s.

9. Wilm Vermeir (BEL) & Iq van het Steentje – 0/8; 48,41 s.

10. Peder Fredricson (SWE) & H&M Christian K – 0/16; 65,43 s.

Wyniki szczegółowe

Plan parkuru

Ranking ogólny po spotkaniu w Madrycie

 

Daniel Deusser (GER) & Tobago Z
 
Steve Guerdat (SUI) & Ulysse des Forets
 
Irma Karlsson (SWE) & Ida van de Bisschop
 

 

Kolejne spotkanie skoczków w ramach Pucharu Świata odbędzie się w dniach od 7 do 9 grudnia br., a gospodarzem ponownie będzie Hiszpania – tym razem jednak już nie Madryt, lecz La Coruña.

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. FEI/Łukasz Kowalski